Bitcoin wydaje się gotowy do odbicia po wtorkowym zamieszaniu

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Cena Bitcoina podąża za rosnącą linią wsparcia.

  • BTC znalazło niewielkie wsparcie powyżej 9400 USD, podczas gdy najbliższy obszar oporu znajduje się w przedziale od 9 700 do 9 800 USD.

  • Docelowy obszar oporu wynosi 10 500 USD.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

2 czerwca Bitcoin gwałtownie się załamał, co spowodowało spadek ceny o około 600 $ w ciągu godziny.

SponsorowaneSponsorowane

W czasie pisania BTC znajdował się na poziomie ok. 9 500 USD, nieco powyżej niewielkiego obszaru wsparcia.

Niedźwiedzi świecznik Bitcoina

Wczoraj cena Bitcoina została odrzucona przez obszar oporu 10 500 USD i stworzyła niedźwiedzi świecznik. Spowodowało to, że spadła ona w pobliże rosnącej linii wsparcia, która istniała od dna 13 marca. Jednak cena zamknęła się powyżej otwarcia z poprzedniego dnia i stworzyła mniejszy knot, co jest oznaką presji zakupowej.

SponsorowaneSponsorowane

Niemniej jednak wskaźniki techniczne dają niedźwiedzi obraz. Po pierwsze, spadek był poprzedzony bardzo znaczną rozbieżnością niedźwiedzią w dziennym RSI – zwykle oznaką odwrócenia. Ponadto wolumen był większy we wczorajszym niedźwiedzim świeczniku niż we wcześniejszych byczych świeczkach. Wzór ten obowiązuje od niedźwiedziego Doji z 30 kwietnia.

Ponadto wolumen konsekwentnie zmniejsza się przez całą tę rosnącą linię wsparcia. Jest to kolejny niedźwiedzi znak podczas trendu wzrostowego, który wskazuje, że trend się wyczerpuje i może wkrótce odwrócić kierunek.

Wykres Bitcoina dzięki TradingView

Możliwe wycofanie

W przedziałach godzinowych cena BTC znalazła wsparcie powyżej 9 400 USD. Chociaż na chwilę spadał poniżej tego poziomu, stworzyła długi knot dolny i natychmiast się odbiła. Ponadto właśnie cena stworzyła uparty młot z bardzo długim knotem dolnym i ponadprzeciętnym wolumenem. Jest to znak, że cena prawdopodobnie wzrośnie w górę, jako odbicie w odpowiedzi na wczorajszy spadek.

Gdyby zaczęła się wycofywać, najbardziej prawdopodobny obszar oporu znalazłby się w przedziale od 9600 do 9700 $, pomiędzy 0,5-0,618 Fibonacciego całego ruchu w dół.

Kurs Bitcoina dzięki TradingView

Podsumowując, cena Bitcoina tymczasowo zatrzymała się po wczorajszym ruchu w dół i wydaje się, że przygotowuje się do zniesienia w kierunku 9700-9800 $.

Aby zobaczyć naszą poprzednią analizę, kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz