Bitcoin wreszcie się przełamał, czy to początek ruchu w górę?

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Cena Bitcoina wyłamała się z krótkoterminowej malejącej linii oporu.

  • Linie oporu znajduja się na poziomach 9 650 $ i 9 820 $.

  • Cena znajduje się w długoterminowym klinie malejącym.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

21 czerwca cena Bitcoina (BTC) wyłamała się z malejącej linii oporu, która istniała od 16 lipca. To otwiera drogę do wzrostu, który może przenieść cenę w górę do 9 600 $.

Bitcoin postępuje zgodnie z malejącą linią oporu od 16 czerwca. Cena spadła w tempie przewidywanym przez linię, co zostało również wzmocnione obecnością 200-godzinnej średniej ruchomej (MA), podejmując liczne nieudane próby wybicia.

Krótkoterminowe wyłamanie Bitcoina

20 czerwca cena odbiła się na poziomie 0,5 Fib całego poprzedniego ruchu w górę, tworząc długi knot, który osiągnął poziom 0,618 Fib przed wyłamaniem. W czasie pisania BTC zamienił 200-godzinną MA na wsparcie i kontynuował swój ruch w górę.

Poza niewielkim poziomem oporu na poziomie 9 450 USD droga do 9 600 USD i szczyt opadającej linii oporu wydają się jasne.

Wykres Bitcoina dzięki TradingView

Ruch długoterminowy

W dłuższej perspektywie BTC znajduje się wewnątrz opadającego klina od 1 czerwca, znajdując się obecnie bezpośrednio pod linią oporu. Ponadto wydaje się, że cena osiągnęła coś, co przypomina odwrotny wzór głowy i ramion, który jest uważany za byczy. Dlatego wewnątrz wzorca zwyżkowego znajduje się byczy wzór odwrócenia.

Jeśli cena się wyłamie, dwa najbliższe poziomy oporu można znaleźć na 9 650 $ i 9 820 $.

Wykres Bitcoina dzięki TradingView

Jednak tygodniowy wykres nie przedstawia optymistycznego obrazka. Cena spada, ponieważ została odrzucona przez linię długoterminowego oporu i obszar oporu na poziomie 10 400 $ 1 czerwca.

W zeszłym tygodniu BTC stworzyło świeczkę Doji, która, jeśli pojawia się po spadku, zwykle wskazuje, że trend staje się neutralny. Ruchu cenowego nie można uznać za byczy, dopóki BTC nie wyrwie się zarówno z linii oporu długoterminowego, jak i obszaru oporu o wartości 10 400 dolarów, i nie potwierdzi ich jako wsparcia.

Wykres Bitcoina dzięki TradingView

Podsumowując, cena Bitcoina wyłamała się z krótkoterminowej linii oporu i jest w trakcie wyłaniania się z byczego wzorca. Jednak trendu długoterminowego nie można uznać za optymistyczny, dopóki BTC nie wyrwie się z długoterminowej linii oporu opadającego i obszaru oporu o wartości 10 400 $.

Aby zobaczyć naszą poprzednią analizę, kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!