Bitcoin stabilizuje się po burzliwych tweetach Muska

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bitcoin ustabilizował się w okolicach 45 000 USD po tym, jak prezes Tesli Elon Musk wyjaśnił, że firma nie będzie sprzedawać swoich udziałów.

  • Musk wcześniej twierdził, że Telsa już sprzedała część swoich BTC.

  • Inne tweety Muska trollują byków bitcoinowych i dalej popierają Dogecoin.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Bitcoin ustabilizował się w okolicach 45 000 USD po tym, jak prezes Tesli Elon Musk wyjaśnił, że firma nie będzie sprzedawać swoich udziałów.

Sponsorowane

Sponsorowane

“Aby wyjaśnić spekulacje, Tesla nie sprzedała żadnego Bitcoina”, Musk zatweetował tuż przed 8 rano CET 17 maja. Tweet był odpowiedzią dla Bitcoin Archive, które opłakiwało wpływ tweeta Muska dzień wcześniej na cenę Bitcoina.

Spekulacje rozpoczęły się mniej więcej 12 godzin wcześniej, 16 maja, od tweeta z Twitterowego ukonta@CryptoWhale. “Bitcoiners będą policzkować się w przyszłym kwartale, gdy dowiedzą się, że Tesla sprzedała resztę swoich udziałów w #Bitcoin. Z ilością nienawiści, jaką dostaje @elonmusk, nie winiłbym go” – czytamy w tweecie. Musk odpowiedział jednym słowem – “Rzeczywiście”.

Sponsorowane

Sponsorowane

Według Bloomberga, mogło to być katalizatorem, który spowodował, że Bitcoin osunął do 42 000 dolarów, jego najniższej ceny od lutego.

Tweety Muska ponownie rozpalają debaty na temat Bitcoina

Chociaż to właśnie one miały prawdopodobnie największy wpływ na rynki, Musk opublikował w weekend wiele innych tweetów. Wcześniej, 16 maja, dyrektor generalny MicroStrategy Michael Saylor, opublikował na Twitterze wideo wychwalające ekologiczne zalety Bitcoina. Musk odpowiedział na tweeta, trollując dyrektora generalnego nazywając go “Saylor Moon”.

Następnie użytkownik Twittera Peter McCormack skrytykował Muska w tweecie, wyzywając go za bycie trollem. “Idealny troll to taki, w którym ludzie nie wiedzą, czy jest to troll, czy nie. Twoja niedawna słabo poinformowana krytyka bitcoina i wsparcie dla DOGE może być idealnym trollem… albo możesz w to faktycznie wierzyć (Boże mam nadzieję, że nie)” – napisał na Twitterze. Musk odpowiedział, że “Obrzydliwe wątki, takie jak ten, sprawiają, że chcę iść na całość w DOGE”.

Twitterowy profil @itsALLrisky zatweetował, “Elon wybiera $DOGE, ponieważ Dogecoin jest lepszy niż Bitcoin na wiele fundamentalnych sposobów.” Tweet kontynuował mówiąc: “Dogecoin ma szybsze prędkości transakcji, niższe opłaty i mniejszy wpływ na środowisko niż BTC”. Musk odpowiedział mówiąc “Idealnie, DOGE przyspiesza czas bloku 10X, zwiększa rozmiar bloku 10X, i spada opłaty 100X. Wtedy wygrywa ręce w dół”. To ponownie wznieciło odwieczną debatę na temat skalowania kryptowalut.

Poprzedni tydzień Muska

Wszystkie te tweety pojawiły się po już pełnym wrażeń tygodniu dla Muska. Na początku tygodnia Musk ogłosił, że Tesla nie będzie już akceptować Bitcoina ze względu na obawy związane z ochroną środowiska. To wywołało początkowy spadek Bitcoina w zeszłym tygodniu.

8 maja Musk gościł w programie “Saturday Night Live” i żartował z Dogecoin. Mimo, że wcześniej przyczynił się do wzrostu jego ceny, Dogecoin faktycznie spadł podczas audycji. Kilka dni później Musk napisał na Twitterze, że pracuje z twórcami Dogecoina, aby poprawić wydajność transakcji.

Chociaż Musk od lat tweetował o kryptowalutach, jego głos stał się prawomocnie autorytatywny, gdy Tesla kupiła 1,5 miliarda dolarów w Bitcoinie w lutym 2020 roku. W następnym miesiącu ogłosił, że Tesla zaakceptuje Bitcoin jako płatność, inicjatywę, którą teraz wycofał.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Nick jest profesorem umiejętności komunikacji ustnej i specjalistą w dziedzinie nauki o danych w Budapeszcie na Węgrzech. Posiada tytuł magistra w dziedzinie analityki biznesowej. Jest stosunkowo spóźniony w dziedzinie kryptowalut i technologii blockchain, ale intryguje go ich potencjalne wykorzystanie gospodarcze i polityczne. Najlepiej można go opisać jako optymistycznego środkowo-lewicowego sceptyka.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz