Bitcoin spada i nie utrzymuje poziomu wybicia

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bitcoin znacznie spadł w dniu 28 października.

  • Istnieją niewielkie obszary wsparcia na poziomach 13 130 i 12 730 USD.

  • Cena jest prawdopodobnie w fali 4 z pięciofalowej formacji wzrostowej.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

W dniu 28 października Bitcoin (BTC) uległ gwałtownemu spadkowi, w wyniku którego cena załamała się ze szczytu na 13 864 USD do dołka na 12 892 USD.

Pomimo faktu, że cena jest powyżej wsparcia, akcja cenowa sugeruje, że BTC dalej spadnie.

Bitcoin odnotowuje spadek

Wczoraj BTC był w trakcie tworzenia niedźwiedziej świecy pochłaniającej, osiągając dołek znacznie poniżej ceny otwarcia z dnia poprzedniego. Jednak BTC odbiło się i stworzyło długi dolny knot. O ile świeca ta nadal jest oznaką słabości, to tendencja ta nie została jeszcze potwierdzona we wskaźnikach technicznych.

Chociaż MACD zaczął nieznacznie spadać, to do tej pory utworzył tylko jeden opadający słupek. RSI również zaczął spadać, ale nie wygenerował żadnej niedźwiedziej dywergencji, a oscylator stochastyczny jeszcze nie zaczął spadać.

Jeśli BTC spadnie, to najbliższy obszar wsparcia znajdowałby się na poziomie 12 000 USD. Na razie jednak nie ma wyraźnych oznak na dziennych interwałach, że BTC to zrobi.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Zakres notowań

Z wykresu sześciogodzinnego wynika, że spadek poprzedziła znaczna niedźwiedzia dywergencja na RSI.

Spowodowało to, że BTC spadł do poprzedniego obszaru oporu, który wynosił 13 130 USD, a który teraz stał się wsparciem. Jeśli cena się załamie, następny obszar wsparcia wyniesie 12 770 USD, czyli ostateczny poziom wsparcia przed wspomnianym wyżej długoterminowym wsparciem na 12 000 USD.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Pomimo odbicia w obszarze wsparcia na 13 130 USD, który wcześniej działał jako opór, i powstania zwyżkowej świecy młotkowej, to wydaje się, że jest to korekta. Ta możliwość jest wzmocniona, gdy weźmie się pod uwagę fakt, że BTC nie zatrzymał się na poziomie 0,5 Fib spadku na 13 378 USD i ten obszar teraz działa jako opór.

O ile cena nie zdoła w jakiś sposób odwrócić poziomu 0,618 Fib spadku na 13 493 USD, to bardziej prawdopodobną opcją wydaje się spadek w kierunku wspomnianego wsparcia na poziomie 12 730 USD.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Liczba fal

BTC rozpoczął wzrostowy impuls w diu 7 września (pokazany na pomarańczowo poniżej) i zakończył przedłużoną falę 3 z wczorajszym maksimum.

Dlatego cena prawdopodobnie rozpoczęła falę 4, która jest korygująca. Najbardziej prawdopodobny poziom zakończenia fali 4 wyniósłby między 12 083 a 12 442 USD, czyli 0,382-0,5 Fib całego ruchu w górę. Poziomy te pokrywają się również z linią oporu równoległego kanału łączącego górę i dół fal 1-2, co oznacza, że prawdopodobnie kończy się fala 4.

Biorąc pod uwagę, że fala 2 była ostra i głęboka (czerwone kółko), spodziewalibyśmy się czegoś przeciwnego w fali 4 ze względu na właściwość przemienności.

Dlatego też korekta, która trwa co najmniej przez połowę czasu potrzebnego do zakończenia fali 3 (33 dni), byłaby najbardziej prawdopodobna.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Podsumowując, Bitcoin prawdopodobnie rozpoczął falę korekcyjną, która ma ostatecznie doprowadzić cenę do 12 083–12 442 USD.

Aby zapoznać się z długoterminową prognozą Bitcoina, kliknij tutaj!

Aby zapoznać się z poprzednią analizą Bitcoina przez BeInCrypto, kliknij tutaj!

Zastrzeżenie: handel kryptowalutami wiąże się z wysokim poziomem ryzyka i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Poglądy wyrażone w tym artykule nie odzwierciedlają poglądów BeInCrypto.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now