Bitcoin spada do 30 000 USD. Czy możliwe jest odbicie?

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bitcoin ma wsparcie i opór odpowiednio na poziomach 29 000 i 33 700 USD.

  • Wskaźniki techniczne na dziennych interwałach są niedźwiedzie.

  • BTC prawdopodobnie jest notowany w końcowej przekątnej.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Cena Bitcoina (BTC) rozpoczęła znaczący wzrost w dniu 25 stycznia, ale została odrzucona przez obszar oporu na 33 700 USD i od tamtej pory spada.

Pomimo znacznego spadku oczekuje się, że Bitcoin znajdzie krótkoterminowe wsparcie i podejmie kolejną próbę przekroczenia obszaru oporu.

Bitcoin zostaje odrzucony

Bitcoin rozpoczął wczoraj ruch wzrostowy, osiągając maksimum na 34 871 USD. Spowodowało to wybicie powyżej obszaru oporu na 33 700 USD, który był poprzednim poziomem załamania.

Jednak BTC został zepchnięty z powrotem i pozostawił bardzo długi górny knot – znak znacznej presji sprzedażowej. Ruch ten posłużył do zweryfikowania obszaru 33 700 USD jako oporu, a BTC jest teraz notowany poniżej niego.

Dopóki nie uda się odzyskać tego poziomu, trend jest uważany za niedźwiedzi. Potwierdzają to również niedźwiedzie odczyty ze wskaźników technicznych.

Jeśli BTC spadnie ponownie, to następne najbliższe obszary wsparcia znajdują się na poziomach 29 000 i 26 000 USD (odpowiednio poziomy zniesienia 0,5 i 0,618 Fib).

Wykres BTC dzięki Tradingview

Kanał równoległy

Sześciogodzinny wykres pokazuje, że prawdopodobnie handel BTC odbywa się w kanale równoległym.

Kanały równoległe są często ruchami korekcyjnymi. Odrzucenie z mediany kanału wraz z niedźwiedzimy odczytami na dziennych interwałach również potwierdzają tę możliwość.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Wykres dwugodzinny pokazuje, że BTC osiągnął ważny obszar wsparcia między poziomami zniesienia 0,5 a 0,618 Fib. Takie wsparcie mogłoby zapoczątkować odwrócenie, przynajmniej w krótkim okresie.

Mimo to wskaźniki techniczne nie sugerują jeszcze, że prawdopodobny jest ruch w górę.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Liczba fal

Liczba fal sugeruje, że BTC znajduje się w fali B formacji A-B-C, która rozpoczęła się od rekordu wszech czasów na 41 950 USD w dniu 8 stycznia. Od tego czasu BTC utknęło w długoterminowej strukturze korekcyjnej.

Jest prawdopodobne, że BTC znajduje się na końcowym etapie fali B, której wstępny cel wynosi 38 000 USD, na linii oporu kanału równoległego.

BTC może następnie spaść w kierunku wspomnianego powyżej obszaru wsparcia na 26 000 USD.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Tworzenie się podfali pokazuje, że fala B składa się ze struktury A-B-C (pokazanej na czarno), w której BTC znajduje się w podfali C.

Jeżeli szczyt podfali C rozwinie się do 38 000 USD, spowoduje to płaską korektę, po której prawdopodobny będzie znaczny spadek.

Wykres BTC dzięki Tradingview

I wreszcie, podfala C wydaje się być końcową przekątną. Dzieje się tak, ponieważ pierwszy impulsywny ruch (oznaczony jako 1) ma strukturę trójfalową zamiast pięciofalowej.

Dlatego, chociaż dokładny kształt klina nie został jeszcze określony, należy się spodziewać, że BTC będzie notowany wewnątrz rosnącego klina, zanim się załamie.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Konkluzja

Oczekuje się, że Bitcoin stopniowo wzrośnie do 38 000 USD, zanim ostatecznie się załamie. Pomimo tego, że krótkoterminowe wzrosty są prawdopodobne, długoterminowy trend jest nadal niedźwiedzi.

Aby zapoznać się z długoterminową prognozą Bitcoina (BTC), kliknij tutaj!
Aby zapoznać się z poprzednią analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj!

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!