Bitcoin przekracza 20 000 USD! Historia ceny do nowego ATH

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Dzisiaj, w dniu 16 grudnia 2020 roku, cena Bitcoina przekroczyła 20 000 USD.

  • Bitcoin potrzebował 1096 dni, prawie dokładnie 3 lat, aby osiągnąć nowe ATH.

  • Ten historyczny moment jest dobrą okazją, aby przypomnieć sobie historię wyceny BTC.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Bitcoin w końcu przebił 20 000 USD!

Sponsorowane

Sponsorowane

Bitcoin potrzebował prawie równo 3 lat, aby przebić magiczną barierę z końca 2017 roku, ale historia od dawna wskazywała, że osiągnięcie dzisiejszego kamienia milowego było nieuniknione.

Bitcoin zawsze działał, a teraz udowadnia, że działa w tym, do czego został stworzony: najlepsza przystań dla cyfrowej wartości.

Sponsorowane

Sponsorowane

3 lata od historycznego ATH

Historyczny szczyt, najwyższy punkt, rekord wszech czasów to terminy, które nie będą odnosić nas już powrotem do 2017 r. Dzisiaj, 16 grudnia 2020 roku para BTC/USD przekroczyła próg 20 000 USD, przenosząc całą terminologię związaną z „ATH” do tego konkretnego momentu, do teraz.

Wraz z kontynuacją przyspieszonego wzrostu ceny Bitcoina, stało się to, co od początku miało być nieuniknione: po nieomal dokładnie 3 latach historyczny szczyt z dnia 17 grudnia 2017 został przebity.

Cena Bitcoina potrzebowała 22 dni od przybycia ostatniego przystanku na poziomie 19 000 USD, do wykonania finałowego krok na 20 000 USD, który dziś wyznaczył nową erę dla ceny BTC.

Jednak nie tylko dzisiejszy dzień jest kamieniem milowym dla Bitcoina. Aktywo, którego celem było sprostanie niedoborom technologii cyfrowych na świecie, ma długą listę celów i kamieni milowych, osiągniętych od czasu, gdy po raz pierwszy pojawił się na rynku.

Dzisiaj, w tym wyjątkowym dniu, BeInCrypto przygotowało przegląd najważniejszych wydarzeń, które cena Bitcoina ustanowiła dla wszystkich uczestników tego ekosystemu.

Bitcoin: jego pierwsza wycena

W dniu 5 października 2009 r. Bitcoin został wprowadzony na rynek jako aktywo, którego wartość miała posłużyć jako odniesienie dla innego aktywa. New Liberty Standard to nazwa instytucji, która dała Bitcoinowi możliwość handlu na rynku walutowym po raz pierwszy po kursie 1309,03 BTC za 1 USD.

Następnie, w lipcu 2010 roku, pojawiła się Mt Gox, pierwsza duża giełda Bitcoin, która doprowadziła do rozwoju wielkiej branży, którą wszyscy znają dzisiaj.

Wśród wielu punktów odniesienia w tym sektorze wyróżnia się Bitstamp. Ta ogromna i wciąż działająca giełda posiada najstarsze notowania według platformy TradingView, ponieważ jej pierwsza wycena z dnia 18 sierpnia 2011 r. wyniosła 10,90 USD za każdy BTC.

Bitcoin: jego pierwsza hossa

Od listopada 2011 do stycznia 2012 r. Bitstamp odnotował pierwszy, krótkoterminowy wzrost wartości Bitcoina z 2,25 do 7,33 USD. Jego cena wzrosła o 229%. To był tylko sygnał, bo po tym pierwszym kamieniu milowym na wykresie miała się rozpocząć prawdziwa hossa.

Pierwsza autentyczna hossa Bitcoina trwała 740 dni, czyli nieco ponad 2 lata, i podniosła jego cenę o ponad 51 000%. Cena wzrosła z 2,25 do 1163 USD w formie ruchu parabolicznego. Tak też zwykle rysowana jest struktura cenowa naszej głównej kryptowaluty.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Cykl wzrostowy Bitcoina zakończył się w listopadzie 2013 r., otwierając drogę do nowego etapu, w którym kilku kolejnych uczestników rynku – oprócz Mt Gox i Bitstamp – miało już zbudowane fundamenty.

Bitcoin: jego pierwsza korekta i kolejne ATH

Wraz ze wzrostem wartości o ponad 51 000%, ekspansja rynku wokół Bitcoin również przyspieszyła. Do końca 2013 roku w grze znajdowały się już OKEx, Bitfinex, Kraken, Huobi, Bittrex i Coinbase. Jednak zwłaszcza w przypadku OKEx, Huobi i Bittrex, które zostały założone w 2013 r., nowi gracze pojawiali się w trakcie pierwszego, dużego rynku niedźwiedzia na Bitcoinie.

Od dnia 30 listopada 2013 r. przez następny rok i 2 miesiące, trwająca 410 dni korekta Bitcoina, przyniosła ujemne zwroty o łącznej wartości ponad -86%.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Ale po 2 latach, 1 miesiącu i 8 dniach, w dniu 23 lutego 2017 r., Bitcoin ponownie udowodnił, że działa zgodnie z tym, do czego został stworzony – jako jeden z najlepszych store-of-value na świecie. Jego cena przekroczyła poprzednie ATH na poziomie 1163 USD i chociaż w ciągu następnych kilku tygodni dokonała niewielkiego cofnięcia, to cykl zwyżkowy wznowił się na dobre. Hossa powróciła.

Bitcoin: rynek byka, który zna większość z nas, korekta oraz to, co wydarzyło się dzisiaj

To, co zdarzyło się później, wydaje się teraz niezwykle odległe od przełamania ATH na poziomie 1163 USD. Jednak to właśnie był początek ostatniej wielkiej hossy, której doświadczył Bitcoin – niezwykle byczy okres osiągania rekordu wszech czasów, który właśnie dobiegał końca.

Licząc od przebicia ATH w okolicach 1163 USD, Bitcoin ponownie zwiększył swoją wartość o ponad 1590% do poziomu między 19 600 a 20 000 USD, według głównych giełd.

Następnie cykl znów się odwrócił na korzyść niedźwiedzi, pozbawiając byki wszelkich nadziei na kolejne 364 dni i obniżając cenę BTC o ponad -84% do poziomu 3100 USD.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Od tamtej zimy właśnie teraz jest czas, w którym Bitcoin ponownie osiągnął swój rekord wszech czasów. Konkretnie stało się to po 2 latach od dołka dla rynku niedźwiedzia i po prawie pełnych trzech latach od historycznego ATH z grudnia 2017 roku.

I tak odbicie z poziomu 3100 USD był pierwszym krokiem w kamieniu milowym, którego jesteśmy obecnie świadkami. Bitcoin musiał zwiększyć swoją wartość sześciokrotnie, aby ostatecznie przekroczyć granicę 20 000 USD i otworzyć drzwi do czegoś, co wydaje się być nowym cyklem byka z zarówno nowymi, jak i historycznie odległymi szczytami.

Chociaż dane wskazują na to, że cena Bitcoina maleje i rośnie w coraz mniejszych zakresach, to jego zdolność do stałego zwiększania kapitalizacji rynkowej jest uznawana za dowód jego wartości jako store-of-value. Z tego też powodu prognozy jego przyszłej ceny są w takiej samej mierze nierówne, co nieprawdopodobne.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Opinia ekipy BeInCrypto w jednym tekście.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz