Bitcoin przebija 50 tys. USD

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bitcoin przebija 50 tys. USD!

  • Rok 2020 i 2021 to złote lata Bitcoina!

  • Na wzrosty miały wpływ m.in. ogromne zakupy Tesli.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Cena Bitcoina właśnie przekroczyła kolejną psychologiczną barierę 50 000 USD! Ten kamień milowy udało się osiągnąć zaledwie pięć tygodni po przełamaniu 40 000 USD i sześć tygodni po wybiciu powyżej 30 tys. dolarów.

Pokonanie progu 50 tys. dolarów oznacza, że w samym 2021 roku mogliśmy liczyć na 72% zwrot z inwestycji. Co więcej sztandarowa kryptowaluta pozwoliła zarobić 1200% od pamiętnego marcowego krachu.

2020 i 2021 to były złote lata dla Bitcoina. Rok 2020 rozpoczął się poniżej 8000 USD. Kryptowaluta przebiła 13 000 dopiero w połowie października, po ogłoszeniu informacji, że w krypto wchodzi gigant płatności PayPal.

To właśnie wtedy rozpoczęła się prawdziwa hossa. Zaledwie dwa miesiące później Bitcoin przełamał swój poprzedni rekord wszech czasów, a od wtedy idziemy już tylko “to the moon”.

Poziom 30 tys. dolarów udało się przebić w drugi dzień 2021 roku. Kolejna równa bariera 40 000 USD została zdobyta w dniu 7 stycznia 2021 roku. BTC wykreślił nowe ATH na poziomie 42 tys. USD, a następnie nadeszła 30-procentowa korekta. Bitcoin ponownie przetestował poziomy poniżej 30 tys. USD. Tego typu korekta była charakterystyczna podczas hossy w 2017 roku.

W miniony poniedziałek Tesla ogłosiła zakup Bitcoina o wartości 1,5 miliarda dolarów. Na wieść o inwestycji giganta elektrycznych pojazdów, kryptowaluta natychmiast wystrzeliła na nieznane terytoria i odnotowała największą w historii dzienną świecę.

Ostatni paraboliczny wzrost ceny Bitcoina napędził cały rynek. Poważne zyski odnotowały też altcoiny, a całkowita kapitalizacja rynkowa wynosi obecnie ponad 1,5 biliona dolarów.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!