Bitcoin (BTC) rośnie, odkąd dnia 5 września osiągnął najniższy poziom na 9825 USD.

Rajd nie wydaje się jednak zbyt przekonujący i sugeruje, że prawdopodobnie nastąpi kolejny spadek poniżej wspomnianego minimum.

Powrót Bitcoina pokazuje słabość

Cena Bitcoina rosła od najniższego poziomu na 9825 USD z dnia 5 września. Ten ruch w górę był poprzedzony znaczną byczą dywergencją na RSI w sześciogodzinnym interwale.

Jednak podczas gdy cena wynosi obecnie 10 300 USD, wzrost wykazuje słabość.

Niedźwiedzia dywergencja występuje w MACD, RSI i stochastycznym RSI, a ten ostatni wykonał właśnie niedźwiedzi krzyż. To znak, że rajd ma się zakończyć, a cena wkrótce spadnie.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Wykres godzinowy daje podobną perspektywę, ponieważ istnieje jeszcze wyraźniejsza dywergencja na wszystkich trzech wskaźnikach, a RSI i MACD znacznie spadają.

Jeśli cena odejdzie od bieżącej, krótkoterminowej, rosnącej linii wsparcia, prawdopodobnie będzie to potwierdzeniem, że zmierza ona w dół.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Liczba fal BTC

Najbardziej prawdopodobny scenariusz liczby fal jest taki, że w dniu 2 września BTC rozpoczęło niedźwiedzią, impulsywną formację pięciofalową i obecnie znajduje się w fali 4 (na pomarańczowo poniżej).

Ze względu na czas trwania fali 4 w stosunku do poprzedniej fali 3, prawdopodobne jest, że cena koryguje się w złożonej strukturze W-X-Y (na czerwono). Docelowy koniec tej fali wyniósłby blisko 10 490 USD, biorąc pod uwagę długość fali X.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Bliższe przyjrzenie się fali Y daje bardzo podobny cel, wskazując, że cena wkrótce osiągnie szczyt. Przebicie nakreślonej w pierwszej sekcji rosnącej linii wsparcia potwierdziłoby, że cena zaczęła spadać.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Podsumowując, oczekuje się, że cena Bitcoina wzrośnie do poziomu 10 500 USD, a następnie spadnie do regionu 9500 USD.

Aby zapoznać się z poprzednią analizą Bitcoina przez BeInCrypto, kliknij tutaj!