Bitcoin nie czyni postępów ponad poziomami wsparcia

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bitcoin znajduje się wewnątrz symetrycznego trójkąta.

  • Istnieje opór na poziomie 37 700 USD.

  • BTC jest notowany w ramach złożonej struktury korekcyjnej.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Cena Bitcoina (BTC) została odrzucona przez obszar oporu na 37 700 USD w dniu 19 stycznia i natychmiast spadła.

Niemniej jednak Bitcoin nadal utrzymuje się powyżej wsparcia i oczekuje się, że wznowi konsolidację.

Bitcoin w symetrycznym trójkącie

Bitcoin nadal konsoliduje się w symetrycznym trójkącie od dnia 4 stycznia.

Wczoraj został odrzucony przez poziom zniesienia 0,618 Fib ostatniego ruchu spadkowego o wartości 37 709 USD i gwałtownie spadł.

Jednak BTC nadal jest notowany powyżej linii wsparcia tego trójkąta.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Wskaźniki techniczne są neutralne i nie potwierdzają kierunku trendu.

Odczyty z wykresu dziennego są niejednoznaczne. Podczas gdy MACD i oscylator stochastyczny są niedźwiedzie, to dzienny wskaźnik RSI wygenerował znaczną ukrytą dywergencję wzrostową – silny znak kontynuacji trendu.

Dlatego, chociaż ruch wzrostowy mógłby nastąpić w wyniku ukrytej dywergencji wzrostowej, to wydaje się, że długoterminowy trend jest niedźwiedzi.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Liczba fal BTC

We wczorajszej analizie Bitcoina przeprowadzonej przez BeInCrypto stwierdziliśmy, że:

Liczba fal sugeruje, że BTC znajduje się wewnątrz złożonej korekty W-X-Y (pokazanej na pomarańczowo poniżej), w której fala X jest trójkątem. Jest to również zgodne z długoterminową liczbą fal, która sugeruje, że BTC dobywa korektę względem ruchu w górę od września 2020 r.

BTC prawdopodobnie zakończyło wczoraj falę C trójkąta poprzez odrzucenie i teraz prawdopodobnie znajduje się w fali D lub E.

Po zakończeniu formacji należałoby się spodziewać korekty. Zostałoby to potwierdzone przez spadek poniżej dołka fali B na poziomie 33 833 USD (czerwona linia).

Z drugiej strony wzrost powyżej fali A, wynoszącej 40 112 USD, prawdopodobnie wskazywałby, że BTC nadal znajduje się w trendzie wzrostowym.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Możliwe, że BTC nadal znajduje się w fali C, ale na tym etapie nie można jeszcze tego ustalić. Ten scenariusz nie miałby wpływu na długoterminową sytuację ani na bycze/niedźwiedzie poziomy unieważnienia.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Konkluzja

Oczekuje się, że Bitcoin będzie nadal konsolidował się wewnątrz symetrycznego trójkąta, zanim spadnie. Spadek poniżej 33 833 USD potwierdziłby rozpoczęcie korekty.

Aby zapoznać się z długoterminową prognozą Bitcoina (BTC), kliknij tutaj!
Aby zobaczyć najnowszą analizę Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj!

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!