Wieloryby Bitcoina znów dają o sobie znać. W ciągu dwóch dni wydarzyły się dwie podobne transakcje w łańcuchu bloków BTC. Obie transakcje były warte niespełna 850 milionów dolarów!

Dużo się ostatnio dzieje w łańcuchu bloków największej kryptowaluty świata. Bitcoin przeszedł wczoraj swój trzeci halving w historii. Wynagrodzenie za wydobycie kolejnych bloków zmalało o połowę. Choć cena rosła przez kilka tygodni, przed samym wydarzeniem spadła i dotychczas nie była w stanie odzyskać poziomu 10 tysięcy dolarów.

Reakcja wielorybów

Te wydarzenia nie obyły się bez reakcji największych graczy na rynku. Wieloryby, czyli jednostki, bądź instytucje, które mają w swoich portfelach dziesiątki tysięcy BTC, znów dały o sobie znać.

Jak podaje konto twitterowe Bitcoin Block Bot (@BtcBlockBot), które śledzi transakcje w łańcuchu bloków Bitcoina, w ciągu ostatnich dwóch dni dokonano kilku naprawdę dużych transakcji.

Zaczęło się od bloku nr 630 082, w którym wytransferowano 47 835 BTC wartych 417 milionów dolarów.

Niecałe 70 bloków później przez blockchaina Bitcoina przeszło ponad 85 tysięcy BTC (warte 750 milionów dolarów).

Tamte transakcje wydarzyły się jeszcze wczoraj, natomiast dzisiaj dokonano trzeciej dużej wymiany. Tym razem przelano z jednego nieznanego portfela do drugiego 47 535 BTC

o wartości 423 milionów dolarów.

1,6 miliarda za 6 dolarów

Łącznie te 3 transakcje były warte niemal 1,6 miliarda dolarów. Ile jednak one kosztowały? Opłaty transakcyjne wyniosły kolejno 1,78 $, 1,43 $, 3,07 $. Oznacza to tyle, że za przetransferowanie ponad 1,5 miliarda dolarów zapłacono 6,28 dolara.

Takie opłaty oczywiście nie byłyby możliwe w żadnym tradycyjnym systemie płatniczym. Tożsamości właścicieli portfelów nie są znane, wydaje się to jednak mało prawdopodobne, by były to transakcje, w których uczestniczyłyby giełdy.

Dla porównania najwięcej BTC wytransferowano z giełdy kryptowalut OKEx. W czterech po-halvingowych transakcjach wybrano z giełdy łącznie 8 463 BTC (ok. 75 milionów dolarów). Z Bitfinex wytransferowano 5 tysięcy BTC (44 miliony dolarów).


Interesuje Cię trading na kryptowalutach? Dołącz do polskiego kanału Be In Crypto na Telegramie i uzyskaj darmowy dostęp do krótkich analiz technicznych bitcoina oraz innych kryptowalut.