Bitcoin na PayPalu to nie Bitcoin – Andreas Antonopoulos

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Ewangelista kryptowalut, Andreas Antonopoulos, nie uważa, że kupowanie Bitcoinów przez PayPal jest uważane za posiadanie go.

  • Antonopoulos wyjaśnia, że użytkownicy PayPal mogą kupować tylko ekspozycję cenową, a nie aktywa bazowe.

  • PayPal niedawno umożliwił handel kryptowalutami wszystkim swoim amerykańskim użytkownikom.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Jeden z największych zwolenników Bitcoin nie jest fanem usługi na PayPalu związanej z BTC.

Andreas Antonopoulos jest jednym z najbardziej znanych na świecie ewangelistów kryptowalut. Jest autorem wielu książek związanych z branżą, takich jak Mastering Bitcoin, The Internet of Money i Mastering Ethereum.

Antonopoulos niedawno opublikował na YouTube film zatytułowany „Bitcoin klasy ładunkowej z PayPal [Bitcoin PayPal to nie Bitcoin]”. Antonopolous szczegółowo opisuje potencjalne problemy, z jakimi boryka się PayPal w związku z jego usługą, takie jak „próba obniżenia ceny Bitcoin co oznacza ich bankructwo ”.

Rzeczywiście, mówi, że kupowanie Bitcoinów na PayPal nie liczy się jako faktyczne posiadanie ich:

Jeśli kupujesz Bitcoiny w systemie PayPal, nie kupujesz Bitcoinów. To, co kupiłeś, to ekspozycja na cenę Bitcoin za pośrednictwem depozytariusza, który, masz nadzieję, stosuje dobre praktyki zarządzania ryzykiem, ale którego nie możesz sprawdzić pod kątem faktycznego istnienia rezerw.

Bitcoin na PayPalu: nie twoje klucze, nie twoje coiny

Antonopoulos jest głośnym orędownikiem samodzielności. Często mówi o osobistym akceptowaniu Bitcoinów jako płatności za towary i usługi.

Niektórzy twierdzą, że to oczywiste, dlaczego iteracja platformy do handlu kryptowalutami przez PayPal szczególnie irytuje ewangelistę kryptowalut na Twitterze.

PayPal wkracza do świata Blockchain

Podobnie jak wiele innych dużych firm świadczących usługi finansowe, PayPal zdecydował się zintegrować kryptowaluty ze swoją platformą.

W zeszłym miesiącu PayPal tymczasowo usunął listę oczekujących nałożoną na amerykańskich użytkowników i umożliwił im rozpoczęcie handlu wieloma kryptowalutami.

Przy prawie 300 milionach klientów na całym świecie jest to główna nowość w dziedzinie kryptowalut, ale jak to ujął Antonopoulos, nadal nie jest to „posiadanie” Bitcoina.

Zarządzający aktywami cyfrowymi, tacy jak Grayscale, zapewniają swoim klientom ekspozycję cenową bez posiadania bazowej kryptowaluty.

Grayscale jest właścicielem Bitcoina w imieniu swoich klientów i wydaje się, że Antonopoulos widzi, że PayPal działa z podobną tezą. W obu przypadkach użytkownicy nie mogą wypłacać kryptowalut do innych portfeli.

W swoim filmie na YouTube Antonopoulos stwierdza, że ten typ systemu tworzy „obywateli drugiej kategorii systemu Bitcoin”.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now