Bitcoin mocno spada po nieudanej próbie przebicia ATH

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Cena Bitcoina spadła z parabolicznej, rosnącej linii wsparcia.

  • Wskaźniki techniczne stały się niedźwiedzie.

  • BTC załamało się z krótkoterminowego, równoległego kanału rosnącego.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

W porannych godzina dnia 26 listopada cena BTC gwałtownie się załamała, spadając o około 2500 USD w ciągu kilku godzin.

SponsorowaneSponsorowane

Cena załamała się z byczej struktury, która istniała od czasu, gdy ruch wzrostowy zaczął ekspotencjalnie przyspieszać we wrześniu.

Możliwe, że BTC zapoczątkował korektę.

SponsorowaneSponsorowane

Załamanie z parabolicznego wsparcia Bitcoina

Cena Bitcoina podążała za paraboliczną, rosnącą linią wsparcia od dnia 5 września, kiedy rozpoczął się cały ruch w górę. Podążając za tą linią, BTC osiągnął maksimum na 19 490 USD w dniu 25 listopada, nieco poniżej rekordu wszech czasów na 19 666 USD.

26 listopada BTC stworzył dużą, niedźwiedzią świecę, załamało się z linii wsparcia i rozpoczął ruch w dół, który nadal trwa.

Po 36 dniach notowań na wykupionym terytorium i wielu niedźwiedzich dywergencjach, dzienny RSI ostatecznie spadł poniżej 70. Ponadto oscylator stochastyczny utworzył niedźwiedzi krzyż, a MACD również spada.

Dlatego możliwe jest, że ruch w górę się zakończył.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Jeśli Bitcoin nadal będzie spadać, to dwa najbardziej prawdopodobne poziomy zakończenia korekty wynoszą 15 800 i 13 500 USD. Są to odpowiednie poziomy zniesienia Fib 0,382 i 0,618 dla całego ruchu w górę.

Poziom 0,5 Fib o wartości 14 640 USD również prawdopodobnie zapewni wsparcie, jednak nie jest to horyzontalny obszar wsparcia.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Krótkoterminowy ruch BTC

Wykres dwugodzinny pokazuje, że cena spadła z równoległego kanału wzrostowego, który istniał od dnia 18 września.

Krótkoterminowe wskaźniki techniczne stały się niedźwiedzie. Zarówno RSI, jak i MACD spadają, a ten pierwszy spadł właśnie poniżej 50.

Dlatego, chociaż może nastąpić odbicie, to prawdopodobnie w celu potwierdzenia linii wsparcia kanału, z którego BTC właśnie się załamał. Oczekuje się, że cena ostatecznie również spadnie z tego obszaru wsparcia.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Konkluzja

Podsumowując, załamanie Bitcoina sugeruje, że cena rozpoczęła teraz ruch korygujący, który może spowodować powrót ceny do poziomu 15 800 USD.

Aby zapoznać się z długoterminową prognozą Bitcoina, kliknij tutaj!

Aby zapoznać się z poprzednią analizą Bitcoina przez BeInCrypto, kliknij tutaj!

Zastrzeżenie: handel kryptowalutami wiąże się z wysokim poziomem ryzyka i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Poglądy wyrażone w tym artykule nie odzwierciedlają poglądów BeInCrypto.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz