Bitcoin konsoliduje poniżej 24 000 USD po tygodniowych wzrostach

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bitcoin jest w fazie odkrywania cen.

  • Tygodniowe, dzienne i godzinowe wskaźniki techniczne są zwyżkowe.

  • BTC prawdopodobnie znajduje się w 5 fali podrzędnej wewnątrz fali 3.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Cena Bitcoina (BTC) osiągnęła bycze tygodniowe zamknięcie znacznie powyżej poprzedniego długoterminowego obszaru oporu.

Sponsorowane

Sponsorowane

BTC konsoliduje obecnie nieco poniżej 24 000 USD i oczekuje się, że nastąpi ponowne wybicie.

Długoterminowy ruch Bitcoina

W tygodniu pomiędzy 14-21 grudnia BTC stworzyło ogromną byczą świecę, zdecydowanie przebijając obszar 19 500 USD, aby osiągnąć szczyt na 24 295 USD. BTC znajduje się teraz w fazie odkrywania cen, nie mając żadnych oporów do usunięcia powyżej obecnych notowań.

Sponsorowane

Sponsorowane

Wskaźniki techniczne są nadal bycze, mimo że wzrost jest ekstremalnie wykupiony.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Dzienny interwał potwierdza perspektywy z wykresu tygodniowego.

BTC konsekwentnie osiągał wyższe szczyty i stworzył osiem kolejnych byczych świec przed niewielkim spadkowym zamknięciem z wczoraj. Jednak dzisiejsza świeca zapowiada się byczo i może pochłonąć wczorajszą świecę.

Podobnie jak w przypadku tygodniowego interwału, wskaźniki techniczne nie wykazują słabości, pomimo wykupienia RSI i MACD. Wręcz przeciwnie, oscylator stochastyczny jest bliski osiągnięcia byczego krzyża, co jeszcze bardziej potwierdziłoby to, że trend jest nadal zwyżkowy.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Możliwa korekta?

Gdy BTC przebił 24 000 USD, dwugodzinny wykres zaczął wykazywać słabość. RSI wygenerował niedźwiedzią dywergencję (czerwona linia), podczas gdy MACD spadał. Sugerowało to, że może nastąpić spadek w kierunku poziomu zniesienia 0,5 Fib o wartości 21 785 USD.

Jednak wkrótce potem RSI wygenerowało ukrytą byczą dywergencję (niebieska linia), unieważniając poprzednią niedźwiedzią dywergencję i sugerując, że BTC prawdopodobnie ponownie wzrośnie. Jest to również potwierdzone przez MACD, który porusza się w górę.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Liczba fal BTC

Liczba fal sugeruje, że BTC znajduje się obecnie w podfali 5 (pokazanej na czarno poniżej) w ramach fali 3 (pomarańczowej), po zakończeniu nieregularnej płaskiej korekty w podfali 4.

Prawdopodobny cel dla szczytu fali 3 znajduje się między 25 871 a 26 000 USD, odpowiednio na 2,61 Fib przedłużenia fali 1 (pomarańczowa) i 4,61 Fib przedłużenia podfali 1 (czarna). Tak więc oczekuje się, że BTC wykona korektę, zanim ponownie ruszy w górę.

Spadek poniżej szczytu fali 1, wynoszącego 19 918 USD, unieważniłby tę konkretną liczbę fal.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Konkluzja

Oczekuje się, że Bitcoin ponownie wybije się i zbliży się do poziomu 26 000 USD przed ewentualną korektą. Spadek poniżej 19 918 USD unieważniłby tę byczą prognozę.

Aby zapoznać się z długoterminową prognozą Bitcoina, kliknij tutaj!
Aby zapoznać się z poprzednią analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj!

Zastrzeżenie: handel kryptowalutami wiąże się z wysokim poziomem ryzyka i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Poglądy wyrażone w tym artykule nie odzwierciedlają poglądów BeInCrypto.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz