Bitcoin jest zbyt ważny, aby go zignorować – uważa ekonomistka Deutsche Banku

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Ekonomistka Deutsche Banku uważa, że Bitcoin jest zbyt ważny, aby go zignorować.

  • Laboure twierdzi również, że tak długo, jak instytucje będą nadal wchodzić na rynek, ceny BTC mogą rosnąć.

  • Wg niej, cena Bitcoina może być pod wpływem tzw. efektu "Tinkerbell".

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Deutsche Bank opublikował raport, w którym wprost stwierdza, że Bitcoin jest zbyt ważny, aby go zignorować.

Jest to oficjalny raport Deutsche Bank Research, zatytułowany “Part III. Bitcoins: Can the Tinkerbell Effect Become a Self-Fulfilling Prophecy?”. Jest on częścią większego badania o nazwie “The Future of Payments: Series 2”.

Raport opublikowany przez Deutsche Bank to 19-stronicowy PDF napisany przez ekonomistkę Marion Laboure z Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Harvarda. Laboure współpracowała również z Bankiem Centralnym Luksemburga i Komisją Europejską. Ekonimistka specjalizuje się w finansach publicznych, ekonomii monetarnej i technologii finansowej. Na drugiej stronie raportu możemy przeczytać:

Kapitalizacja rynku Bitcoina na poziomie 1 biliona dolarów sprawia, że jest on zbyt ważny, aby go zignorować.

Dlaczego Bitcoin będzie nadal rósł?

Poza uznaniem Bitcoina za zbyt ważny, aby go zignorować, Laboure twierdzi również, że tak długo, jak instytucje będą nadal wchodzić na rynek, ceny BTC mogą rosnąć.

Uważa ona również, że cena Bitcoina może być pod wpływem tzw. efektu “Tinkerbell”. Generalnie idea ta polega na tym, że jeśli więcej ludzi w coś wierzy, tym bardziej prawdopodobne jest, że to się stanie.

Laboure dodała również, że banki centralne i rządy rozumieją, że kryptowaluty nie znikną. Uważa ona, że rządy rozpocząć regulowanie rynku jeszcze w tym, lub na początku przyszłego roku.

Według ekonomistki mniej niż 30% aktywności transakcyjnej Bitcoina jest generowana za pomocą płatności. Reszta jest w dużej mierze związana z inwestycjami finansowymi, lecz z wciąż niską płynnością. W 2020 roku odnotowano obrót 28 milionami BTC. Taka liczba stanowi 150% całkowitej liczby istniejących BTC. W przypadku akcji Apple wskaźnik ten wynosił 270%.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now