Bitcoin jest wart połowę tego, co kiedykolwiek wydobyte srebro

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Kapitalizacja rynkowa Bitcoina jest obecnie warta połowę całego srebra, które zostało kiedykolwiek wydobyte.

  • Bitcoin przewyższył również technologicznych gigantów tj. Facebook, Tencent, Alibaba i Berkshire Hathaway Warrena Buffeta.

  • Kiedy Bitcoin osiągnie cenę 80 000 dolarów, jego kapitalizacja rynkowa będzie większa niż obecny market cap srebra.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina wynosi niemal 780 mld dolarów. Oznacza to, że sztandarowa kryptowaluta jest obecnie warta połowę całego srebra, które kiedykolwiek zostało wydobyte. Według danych z CompaniesMarketCap, Bitcoin przewyższył również technologicznych gigantów tj. Facebook, Tencent, Alibaba i Berkshire Hathaway Warrena Buffeta.

Bitcoin pokonał Facebook, Tencent, Alibaba

Podczas ostatniego rajdu cena BTC poszybowała do ponad 40 000 dolarów i osiągnęła nowe ATH na poziomie 41 950 USD. Większość osób skupia się jednak tylko na wzroście cen, nie zauważając rosnącej kapitalizacji rynkowej.

Market cap Bitcoina wynosi obecnie 779,85 mld dolarów i taki wynik pozwala najstarszej kryptowalucie uplasować się na dziewiątym miejscu wśród największych aktywów na świecie. Bitcoin wyprzedził już Facebooka, którego kapitalizacja rynkowa wynosi 763 miliardy dolarów. W ten sposób BTC stało się ósmym co do wielkości aktywem i szóstą co do wielkości firmą technologiczną na świecie.

Poniżej BTC znalazła się też chińska firma technologiczna Tencent, której market cap wynosi nieco ponad 706 miliardów dolarów oraz globalny gigant e-commerce Alibaba – firma warta 629,33 miliardów USD.

Bitcoin wyprzedził również Berkshire Hathaway, największą na świecie firmę inwestycyjną założoną przez miliardera Warrena Buffetta. Według danych companiesmarketcap.com, Berkshire Hathaway to trzynaste największe na świecie przedsiębiorstwo z kapitalizacją rynkową w wysokości 547 miliardów dolarów.

Kapitalizacja Bitcoina to połowa istniejącego srebra

Aby zobaczyć Bitcoina pokonującego złoto, z całą pewnością potrzebna będzie jeszcze nie jedna hossa. Jednak jego rosnąca kapitalizacja rynkowa już teraz robi spore wrażenie w porównaniu z towarami takimi jak srebro.

Przy obecnej kapitalizacji rynkowej, Bitcoin jest wart połowę całego srebra na świecie. Według danych companiesmarketcap.com, do tej pory wydobyto 1,7 miliona ton srebra – przy cenie około 26 dolarów za sztukę. Oznacza to, że jego market cap wynosi 1,43 biliona dolarów.

Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że kalkulacja nie bierze pod uwagę ilości srebra, które zostało utracone lub zniszczone oraz liczby zagubionych BTC, dane te tylko dodatkowo wzmacniają pozycję Bitcoina.

Oznacza to również, że gdy Bitcoin osiągnie cenę 80 000 dolarów, jego kapitalizacja rynkowa będzie większa niż obecny market cap srebra.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now