Bitcoin jest teraz akceptowany w amerykańskich usługach paszportowych z Visa Peninsula

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Obywatele USA mogą teraz płacić za wybrane usługi paszportowe za pomocą Bitcoinów.

  • Peninsula Visa będzie współpracować z Coinbase Commerce, aby zaoferować opcję płatności.

  • Wenezuela jeszcze przed USA, wcześniej eksperymentowała z płatnościami BTC za paszporty.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Obywatele Stanów Zjednoczonych mogą teraz płacić za wybrane usługi paszportowe za pomocą Bitcoinów. Peninsula Visa ogłosiła zmianę akceptowanych metod płatności 11 listopada.

SponsorowaneSponsorowane

Przewidując coraz bardziej cyfrowy świat po koronawirusie, firma opisuje usługę jako „właściwe posunięcie we właściwym czasie”.

Peninsula Visa zostaje pierwszym ekspedytorem w USA, który akceptuje Bitcoin

Peninsula Visa, firma zajmująca się wydawaniem paszportów i wiz z siedzibą w USA, akceptuje teraz Bitcoiny w przypadku niektórych oferowanych usług. Według komunikatu prasowego firma pozwoli klientom płacić za odnowienie paszportów, zmianę nazwiska i drugie paszporty, a wszystko to za pomocą wiodącej kryptowaluty.

SponsorowaneSponsorowane

Ułatwieniem płatności Bitcoinowych będzie Coinbase Commerce. Chociaż platforma płatności Coinbase obsługuje alternatywne kryptowaluty, ani w komunikacie prasowym, ani na stronie produktów nie ma nic, co sugerowałoby, że Peninsula Visa akceptuje płatności w aktywach cyfrowych innych niż BTC.

Firma założona w Dolinie Krzemowej w latach 70. XX wieku twierdzi, że planuje rozszerzyć usługi paszportowe, które oferuje dla płatności Bitcoinem w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Evan James, dyrektor operacyjny, skomentował, że posunięcie to wydawało się słuszne w oparciu o prognozy dotyczące coraz bardziej cyfrowego świata po COVID. Dodał, że Peninsula Visa jest podekscytowana faktem, iż jest pierwszą amerykańską firmą tego typu, która akceptuje BTC.

Zabezpieczenia przed zmiennością BTC

Dla wielu obserwatorów branży Bitcoin jako sieć płatności okazał się czymś w rodzaju porażki. Zmienność cen sprawia, że ​​akceptowanie jej dla towarów i usług jest dla niektórych firm bólem głowy.

Peninsula Visa ma na celu ochronę przed tym, zapewniając okno płatności, w którym kurs wymiany jest zablokowany na dziesięć minut. Jego strona internetowa podaje, że w zależności od zmian cen BTC firma może po tym czasie podać nowy kurs wymiany.

Najpierw USA, a nie świat

Jak wspomniano, Peninsula Visa oferuje pierwsze amerykańskie usługi paszportowe do płatności Bitcoinami. Jednak co najmniej jeden inny kraj eksperymentował wcześniej z płatnościami paszportowymi BTC.

Jak informował BeInCrypto w lipcu, rząd Wenezueli również zaczął na chwilę akceptować Bitcoiny jako płatność za paszporty. Wezwanie do procesu było nową serią sankcji USA, które utrudniły krajowi Ameryki Południowej możliwość prowadzenia transakcji międzynarodowych.

Chociaż płatności Bitcoinowe odporne na cenzurę wydają się odpowiednie dla sytuacji Wenezueli, proces wydaje się być krótkotrwały. Opcja płatności w BTC zniknęła ze strony wkrótce po jej pojawieniu się.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

A former professional gambler, Rick first found Bitcoin in 2013 whilst researching alternative payment methods to use at online casinos. Having concluded that the root of most of the world’s evils stem from a toxic financial system during his time reading International Politics at university, the disruptive potential of a decentralised, borderless asset was immediately clear. After transitioning to writing full-time in 2016, Rick was able to put his passion for Bitcoin to work for him professionally. He has since written for a number of digital asset publications in a variety of capacities.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz