Czy w końcu nadchodzą ETFy na Bitcoinie? SEC wprowadza nowe regulacje

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • ETF to fundusz inwestycyjny, który jest przedmiotem obrotu na giełdzie.

  • Jest to prosty sposób dla inwestorów i graczy giełd tradycyjnych na zakup kryptowalut i legalne rozliczenie tego.

  • Amerykański SEC przyjął prawo, które może ułatwić wprowadzenie kryptowalutowych ETF-ów.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

ETF na Bitcoinie to temat przypominający brazylijskie telenowele. W archiwach SEC spoczywają liczne wnioski w tej sprawie, które sukcesywnie są odrzucane od 2017 roku. Czyżby nadchodziły zmiany? SEC, czyli Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych ogłosiła przegłosowane poprawki do aktualnych regulacji. Nowe wytyczne odnoszą się do harmonogramu przetwarzania wniosków złożonych przez firmy ubiegające się o notowanie ich ETF-ów.

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem SEC, ​​nowe poprawki mają usprawnić procedurę składania i analizy wniosków. Te zasady ułatwią firmom inwestycyjnym, zwłaszcza tym zainteresowanym kwestią kryptowalutowych ETF-ów, osiągnięcie zgodności z wymaganiami.

Promyk nadziei dla kryptowalutowych funduszy ETF?

Zmiany te, skierowane do firm blockchainowych i kryptowalutowych, zostały ogłoszone 6 lipca i przyjęte zgodnie z ustawą o spółkach inwestycyjnych. Wszystkie te działania potwierdzają doniesienia o pozytywnych zmianach w SEC. Ogłoszenie wyjaśnia, że ​​nowe poprawki przewidują skuteczny proces zwiększający przejrzystość działania. Nowe wytyczne mogą zapewnić istotne korzyści kryptowalutowym ETFom oraz innym powiązanym podmiotom. Przyjęte poprawki określają, że fundusze ETF należące do wspomnianej kategorii mogą zostać poddane analizie w trybie przyspieszonym. Firma wnioskująca może oczekiwać odpowiedzi w ciągu 45 dni od daty złożenia aplikacji o przyspieszoną analizę.

Cały proces składania wniosków stanowi kluczowy element ram regulacyjnych. Jay Clayton, szef SEC, twierdzi, że unowocześnione procesy zwiększą wydajność i skutecznie usprawnią wnioskowanie. Mają zapewnić większą przejrzystość, obniżyć koszty i zapewnić optymalne wykorzystanie możliwości SEC. Warto jednak podkreślić, że zmiany wejdą w życie dopiero 270 dni po ich opublikowaniu w Rejestrze Federalnym, zatem o ETF-ach na Bitcoinie możemy marzyć dopiero w 2021 roku.

Co to jest ETF na Bitcoinie?

ETF (Exchange Traded Fund) to fundusz inwestycyjny będący przedmiotem obrotu na giełdzie. Oznacza to, że handel nimi będzie równie dostępny jak handel akcjami. Wartość bitcoinowego ETF śledzi wartości kursu Bitcoina w danej chwili i co najważniejsze, taki regulowany fundusz ma prawny obowiązek posiadać pełne pokrycie w śledzonych aktywach. Czyli musi kupować i sprzedawać prawdziwe Bitcoiny. Analitycy rynkowi zgodnie twierdzą, że wprowadzenie kryptowalutowych ETF-ów przyniesie znaczne korzyści dla całej przestrzeni krypto, związane ze wzrostem wiarygodności samych kryptowalut w oczach inwestorów instytucjonalnych oraz wyższym wolumenem obrotów. Fundusze ETF wciąż zmagają się z przeszkodami regulacyjnymi. Dotychczas SEC już wielokrotnie odrzucał wnioski o kryptowalutowe ETF-y z powodu braków w dokumentacji, niejasności prawnej i zasad regulacyjnych. Nowe poprawki dają promyk nadziei firmom takim jak Wisdom Tree czy braciom Winkelvoss, które próbują sprostać warunkom Komisji.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Entuzjasta kryptowalut, HODLer, tłumacz, ambasador Cardano. W świat kryptowalut wsiąknął w 2017 roku. Do BeInCrypto przyciągnęła go chęć szerzenia wiedzy o krypto. Z wykształcenia lekarz-anestezjolog w trakcie specjalizacji, swoimi tekstami jednak stara się nie usypiać czytelników.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now