Bitcoin dodaje 2600 USD na zamknięcie masywnego tygodnia

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bitcoin zbliża się do długoterminowego oporu na poziomie 19 645 USD.

  • BTC podąża za parabolicznie rosnącą linią wsparcia.

  • Krótkoterminowe wsparcie i opór wynoszą odpowiednio 17 600 USD i 18 600 USD.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Bitcoin (BTC) znacznie wzrósł w tygodniu pomiędzy 15-22 listopada, prawie osiągając nową, najwyższą w historii cenę (ATH).

SponsorowaneSponsorowane

Tak długo, jak utrzymuje się obecna struktura wsparcia, oczekuje się, że BTC podejmie kolejną próbę pokonania swojego rekordowego poziomu.

Bitcoin zbliża się do ATH

W tygodniu pomiędzy 15-22 listopada cena BTC znacznie wzrosła, tworząc byczą świecę z otwarciem i zamknięciem odpowiednio na 15 935 i 18 575 USD. To spowodowało wzrost o nieco ponad 2600 USD.

SponsorowaneSponsorowane

Cena zbliża się do głównego obszaru oporu na 19 645 USD, w okolicach rekordowej ceny osiągniętej w grudniu 2017 r.

Wskaźniki techniczne na tygodniowych interwałach sugerują, że wzrost jest wykupiony, ale nie wykazują jeszcze żadnych wyraźnych oznak słabości z powodu braku niedźwiedziej dywergencji.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Paraboliczne wsparcie

Dzienny interwał pokazuje, że BTC od września podąża za parabolicznie rosnącą linią wsparcia.

Wczoraj cena stworzyła świecę młotkową, która służyła do walidacji tej linii jako wsparcia przed przesunięciem się w górę. Długi dolny knot jest oznaką presji zakupowej.

Wskaźniki techniczne podobnie pokazują wykupiony trend, a RSI wygenerował nawet znaczną niedźwiedzią dywergencję. Jednak MACD jeszcze tego nie zrobił, a oscylator stochastyczny nie wykonał jeszcze niedźwiedziego krzyża, co sugeruje, że ruch w górę może trwać tak długo, jak długo utrzyma się ta linia wsparcia.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Zakres krótkoterminowy

Wykres dwugodzinny dla BTC pokazuje zakres notowań od 17 600 do 18 600 USD. Podczas gdy cena została początkowo odrzucona przez obszar oporu, to po osiągnięciu wsparcia utworzyła bardzo długi dolny knot, a następnie utworzyła wyższy dołek (pokazany czarnymi strzałkami poniżej).

Ponadto wydaje się, że cena utknęła pod opadającą linią oporu.

Przełamanie i ponowne przetestowanie tego obszaru oporu prawdopodobnie wskazywałoby, że trend jest wciąż zwyżkowy i że BTC rzeczywiście zmierza w kierunku głównego obszaru oporu na poziomie ATH, wynoszącym 19 450 USD.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Liczba fal Bitcoin

Najbardziej prawdopodobna liczba fal dla BTC sugeruje, że cena znajduje się w piątej i ostatniej podfali podrzędnej (czerwona) piątej podfali (pomarańczowej) długoterminowego impulsu zwyżkowego, który rozpoczął się w marcu.

Potencjalnym celem zakończenia ruchu w górę byłoby 20 859 – 20 999 USD, poziom wydłużenia Fib mniejszej podfali 1 o wartości 3,61 USD oraz projekcja długości mniejszych fal podrzędnych 1-3.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Jeśli ruch nastąpi zgodnie z tymi oczekiwaniami, to nawet krótkoterminowa liczba fal prawdopodobnie przypominałoby tą przedstawioną na poniższym wykresie:

Wykres BTC dzięki Tradingview

Konkluzja

Oczekuje się, że cena Bitcoin będzie nadal rosła, dopóki nie osiągnie głównego oporu na poziomie rekordu wszech czasów, wynoszącego 19 450 USD, i prawdopodobnie może wzrosnąć nieco.

Aby zapoznać się z długoterminową prognozą Bitcoina, kliknij tutaj!

Aby zapoznać się z poprzednią analizą Bitcoina przez BeInCrypto, kliknij tutaj!

Zastrzeżenie: handel kryptowalutami wiąże się z wysokim poziomem ryzyka i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Poglądy wyrażone w tym artykule nie odzwierciedlają poglądów BeInCrypto.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz