Dnia 20 września cena Bitcoina (BTC) została odrzucona na krytycznym poziomie Fib i gwałtownie spadła następnego dnia.

Jeśli cena utrzyma się powyżej 10 100 USD, nadal istnieje możliwość zwyżkowej kontynuacji.

Bitcoin odrzucony na ważnym poziomie Fib

Cena Bitcoina osiągnęła lokalny szczyt na 11 183 USD w dniu 19 września. Szczyt był bardzo zbliżony do poziomu 0,618 Fib z poprzedniego wzrostu. Wkrótce potem cena została odrzucona i 22 września utworzyła niedźwiedzią świecę pochłaniającą.

Fakt, że cena nie osiągnęła jeszcze opadającej linii oporu wyznaczonej przez dwa ostatnie niższe szczyty, sprawia, że ruch ten jest nadal korektą w odpowiedzi na wcześniejszy spadek.

Wskaźniki techniczne są niezdecydowane. MACD prawdopodobnie zaczął spadać, a RSI spadł poniżej 50. Jednak oscylator stochastyczny wciąż jest na dobrej drodze, aby wykonać byczy krzyż.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Spojrzenie na wykres 6-godzinny pokazuje, że spadek był poprzedzony znaczną niedźwiedzią dywergencją na RSI. Ponadto MACD stracił całą siłę i już stał się ujemny.

Wykres BTC dzięki Tradingview

BTC najwyraźniej znalazł wsparcie i odbił się powyżej poziomu 0,618 Fib całego ruchu w górę. Poziomy 0,618-0,786 między 10 116 a 10 344 USD są istotne do działania jako wsparcie. Spadek poniżej tej strefy prawdopodobnie spowodowałby, że cena odnotowałaby niższe dołki w porównaniu z cenami z dnia 4 września.

Jednak nie ma wyraźnych oznak odwrócenia trendu poza rosnącym MACD. Przebicie powyżej możliwej krótkoterminowej, opadającej linii oporu wskazywałoby, że cena prawdopodobnie wzrośnie. Z drugiej jednak strony przebicie poniżej obszaru wsparcia prawdopodobnie doprowadziłoby cenę do 9700 USD.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Liczba fal

Możliwa liczba fal sugeruje, że cena zakończyła impuls i jest teraz korygowana w formacji A-B-C (pokazana na czerwono poniżej).

Kształt A-B-C jest nietypowy, ale fale A:C mają stosunek 1:2,61, przez co można uznać tę formację za prawidłową. Jednak cena musiałaby wkrótce osiągnąć niski poziom, aby zakończyć falę C.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Wykres 15-minutowy pokazuje, że kolejna fala spadkowa (niebieska) powinna zakończyć większą falę C. To doprowadziłoby cenę do wsparcia na 0,618-0,786 Fib opisanego w pierwszej sekcji.

Następnie oczekuje się, że BTC wzrośnie.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Alternatywna liczba

Istnieje jeszcze jedna, możliwa liczba fal, którą wcześniej odrzuciliśmy, ale spadki z dnia 21 września przywróciły ją do gry. Kształt i wielkość fali 4 (na pomarańczowo poniżej) sprawia, że jest mało prawdopodobne, aby była to poprawna liczba fal, ale nadal jest ważna.

W tym przypadku krótkoterminowa liczba (niebieski) pozostałaby taka sama, ale piąta fala wydłużyłaby się, a cena spadłaby do niższego dołka w stosunku do dnia 4 września.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Podsumowując, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem ceny BTC jest odbicie na poziomie 10 115 – 10 355 USD, po którym nastąpi nowy ruch w górę.

Aby zapoznać się z poprzednią analizą Bitcoina przez BeInCrypto, kliknij tutaj!