Bitcoin Cash (BCH) próbuje utrzymać wsparcie na 200 USD

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • BCH stoi w obliczu oporu na 275 USD i wsparcia na 200 USD.

  • Cena prawdopodobnie znajduje się w drugiej fali pięciofalowej formacji Elliotta

  • Para BCH/BTC porusza się wewnątrz długoterminowego klina zniżkującego.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Cena Bitcoin Cash (BCH) spada od czasu testowania oporu na 275 $ w dniu 8 kwietnia. Dopóki nie wybije powyżej tego poziomu, akcja cenowa wydaje się spadkowa.

Aktualny opór

Cena BCH spada od 16 lutego, kiedy to osiągnęła maksimum w wysokości 496 USD. Cena osiągnęła dno 13 marca, a następnie rozpoczęła ruch wzrostowy, który doprowadził BCH do 275 USD 8 kwietnia i od tamtej pory trwa trend spadkowy.

To wydarzenie potwierdziło poziom 275 USD jako istotny opór, który jest również poziomem 0,382 zniesienia Fibonacciego całego ruchu w dół. Cena również napotyka opór na wykresie 50-dniowych i 200-dniowych średnich kroczących (MA), które stworzyły niedźwiedzi krzyż.

Dopóki cena nie wybije się powyżej obu średnich kroczących i obszaru oporu 275 USD, akcja cenowa jest pro-spadkowa. Najbliższy obszar wsparcia to 200 USD.

Wykres BCH wg Tradingview

Fale

Trader kryptowalut @TheEWguy narysował wykres BCH, na którym przewiduje ostateczny zjazd ceny w kierunku 170 USD, przed długoterminowym wzrostem w kierunku 700 USD.

Źródło: Twitter

Jeśli założenie dotyczące fal jest prawidłowe, to BCH jest w trakcie kończenia fali C w ramach korekty A-B-C. Rzutowanie wysokości fali A na falę C daje nam cel 200 USD, co jest zgodne z naszym obszarem wsparcia zgodnie z wcześniejszym wykresem.

Co więcej, pokrywa się to z linią wsparcia równoległego kanału łączącego początek fali A i szczyt fali B.

Najbardziej prawdopodobny obszar odwrócenia mieściłby się w przedziale 0,5 – 0,618 zniesienia Fibonacciego, tj. między 190 a 208 dolarów. Jeśli cena spadnie poniżej dolnej granicy, założenie co do fal może być błędne i BCH może stworzyć kolejny niższy dołek.

Wykres BCH wg Tradingview

BCH/BTC

Wykres dla BCH/BTC jest znacznie prostszy do analizy. Cena waha się w obrębie długoterminowego klina zniżkującego, odkąd 2 maja przełamała obszar wsparcia na 0,0287.

Zniżkujący klin w tym wypadku to sygnał odwrócenia trendu, a możliwość wybicia jest również potwierdzana w analizie technicznej przez rosnącą dywergencję wzrostową na dziennym RSI.

W związku z tym prawdopodobne jest ostateczne oderwanie się od aktualnego schematu i powrót ceny do obszaru 0,0287 ฿. Przebicie tego poziomu wskazywałoby, że długoterminowy trend jest zwyżkowy.

Wykres BCH wg Tradingview
Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!