EXCLUSIVE Bitcoin (BTC) zamyka byczy tydzień, zbliża się do rekordu wszech czasów

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bitcoin zbliża się do obszaru oporu na 57 200 USD.

  • Długoterminowe wskaźniki stają się bycze.

  • BTC potencjalnie zbliża się do szczytu swojego krótkoterminowego ruchu wzrostowego.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Bitcoin (BTC) utworzył kolejną byczą świecę na tygodniowym interwale, kontynuując swój ciągły wzrost w kierunku nowego rekordu wszech czasów (ATH). Oczekuje się, że BTC wybije się powyżej oporu na 57 150 USD, który jest ostatnim przystankiem przed nowym ATH.

Sponsorowane

Sponsorowane

Tygodniowy wykres Bitcoina przesuwa się w kierunku byczej perspektywy. Stało się tak głównie z powodu odczytów ze wskaźników technicznych, a nie akcji cenowej.

Po pierwsze, linia supertrendu zmieniła się na pozytywną. Supertrend jest wskaźnikiem, który wykorzystuje absolutne szczyty i dołki cenowe w celu określenia kierunku trendu. Jeśli cena BTC jest wyższa niż linia wskaźnika, to supertrend jest uważany za byczy. Ponieważ Bitcoin właśnie przesunął się powyżej linii oporu supertrend (zielony okrąg), wskaźnik stał się byczy.

Sponsorowane

Sponsorowane

Oprócz tego zarówno RSI jak i MACD są bycze.

RSI, który jest wskaźnikiem używanym do mierzenia momentum, przesunął się powyżej linii 50 (zielona ikona). Zazwyczaj oznacza to, że trend jest byczy i kończy 77-dniowy okres, w którym wskaźnik znajdował się poniżej 50. Poprzednim razem RSI przekroczył linię 50 w kwietniu 2020 roku, poprzedzając rajd do 64 000 USD.

MACD, który jest tworzony przez krótko- i długoterminowe średnie ruchome (MA), jest pozytywny i porusza się w górę. Co więcej, jego histogram jest prawie pozytywny. Oznacza to, że trend krótkoterminowy porusza się szybciej niż trend długoterminowy.

BTC musi jeszcze odzyskać wznoszącą się linię wsparcia, z której wcześniej się załamał. Jednak odczyty wskaźnika przeciwdziałają stosunkowo niedźwiedziej akcji cenowej.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Trwające wybicie Bitcoin

Perspektywy z wykresu dziennego są zgodne z tymi z wykresu tygodniowego, pokazując podobne odczyty RSI, MACD i supertrendu.

Dodatkowo, akcja cenowa jest bycza na tym interwale.

Bitcoin jest w trakcie tworzenia byczej świecy wewnątrz knota z dnia 10 października. Jest to znak, że zanika presja sprzedażowa.

Co więcej, BTC zbliża się do oporu przy 57 150 USD. Jest to zarówno poziom zniesienia 0,786 Fib, jak i horyzontalny obszar oporu.

Jeśli dojdzie do wybicia, to BTC powinien mieć niewiele przeszkód, które mogłyby go powtrzymać przed wzrostem w kierunku swojego rekordu wszech czasów.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Wykres sześciogodzinny również daje byczą perspektywę. Po pierwsze, pokazuje on wybicie z równoległego kanału wzrostowego. Jest to znakiem, że trend pozostaje byczy, a poprzednia korekta dobiegła końca.

Co więcej, podczas gdy Bitocin konsolidował się poniżej obszaru oporu na 57 150 USD, RSI wygenerował ukrytą byczą dywergencję. Jest to silny sygnał kontynuacji trendu. W związku z tym, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem byłoby wybicie.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Liczba fal

Wreszcie, długoterminowa liczba fal jest bycza. Wskazuje ona, że Bitcoin znajduje się obecnie w formacji fal 1-2/1-2. Oznacza to, że obecny wzrost jest tylko pierwszą częścią ruchu w górę, który następnie znacznie przyspieszy.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Po drugie, krótkoterminowy rachunek pokazuje, że BTC znajduje się w piątej i ostatniej podfali obecnego wzrostu.

Najbardziej prawdopodobny cel dla szczytu wypada w zakresie 59 900 – 60 650 USD. Ten przedział docelowy znajduje się przy użyciu długości fali pierwszej (biały) i długości fal 1-3 (czarny).

Wykres BTC dzięki Tradingview

Aby zapoznać się z poprzednią analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz