EXCLUSIVE Bitcoin (BTC) szuka odbicia po odrzuceniu z oporu na 57 200 USD

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bitcoin nie wyszedł ponad obszar oporu przy 57 200 USD.

  • Wsparcie znajduje się na 46 650 i 43 250 USD.

  • Wskaźniki techniczne są mieszane.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Ruch wzrostowy Bitcoina został tymczasowo zatrzymany w dniu 12 października, powodując gwałtowny spadek do poziomu 55 000 USD. Od tego czasu Bitcoin nieco się odbił, ale szybko zbliża się do szczytu swojego ruchu wzrostowego, jeśli jeszcze tego nie zrobił.

Sponsorowane

Sponsorowane

W dniu 12 października Bitcoin osiągnął szczyt na poziomie 57 839 USD, osiągając obszar oporu na 57 200 USD.

Został on jednak odrzucony (czerwona ikona) i znacznie spadł. Odrzucenie jest znakiem, że cena nie była w stanie wybić się ponad obszar oporu przy 57 200 USD. Jest to ostateczny opór przed możliwością ustanowienia nowego rekordu wszech czasów (ATH).

Sponsorowane

Sponsorowane

Pomimo spadku, wskaźniki techniczne są nadal bycze.

MACD, który jest tworzony przez połączenie krótko- i długoterminowych średnich kroczących (MA) jest pozytywny i rośnie. Oznacza to, że trend krótkoterminowy jest szybszy niż trend długoterminowy.

Jednak RSI, który jest wskaźnikiem momentum, wykazuje pewne oznaki słabości (czerwone kółko). Właśnie spadł poniżej 70, co oznacza, że mimo iż trend jest nadal byczy, pojawiły się pierwsze oznaki utraty impetu. Potencjalnie wskaźnik ten może stać się niedźwiedzi.

Najbliższe poziomy wsparcia znajdują się na 46 650 i 43 250 USD. Są to poziomy wsparcia przy zniesieniu 0,382 i 0,5 Fib (białe). Oczekuje się, że będą one wspierać ruch ceny, jeśli ta będzie nadal spadać.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Potencjalna korekta

Wykres sześciogodzinny pokazuje wyraźne słabości. Zarówno RSI jak i MACD wygenerowały niedźwiedzie dywergencje (niebieskie linie).

To zjawisko wskazuje, że wzrostowi ceny nie towarzyszył podobny wzrost momentum. Wręcz przeciwnie, momentum malało, podczas gdy cena poruszała się w górę. Okaże się, czy RSI wygeneruje ukrytą byczą dywergencję (żółta linia), która unieważniłaby poprzednią normalną dywergencję.

Jeśli ruch w dół będzie kontynuowany, to na poziomie 46 650 USD znajduje się kolejna konfluencja wsparcia. Oprócz tego, że jest to poziom wsparcia przy zniesieniu 0,382 Fib. Jest to również mediana kanału równoległego, z którego Bitcoin wybił się wcześniej (zielone kółko).

Wykres BTC dzięki Tradingview

Liczba fal Bitcoin

Najbardziej prawdopodobna liczba fal wskazuje, że trwający spadek był ostatnią częścią fali czwartej, która była zawarta wewnątrz równoległego kanału wzrostowego.

W tym przypadku, następny ruch w górę będzie ostatnią fazą przed korektą.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Druga możliwość jest taka, że Bitcoin osiągnął szczyt i teraz przechodzi korektę. Jest to mniej prawdopodobne ze względu na fakt, że fale nie są ze sobą powiązane w żadnych proporcjach, ponieważ wszystkie mają bardzo różne długości.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Długoterminowa liczba fal wskazuje, że BTC znajduje się w formacji fali 1-2/1-2. Oznacza to, że może on znacznie wzrosnąć po zakończeniu korekty.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Aby zapoznać się z poprzednią analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz