NOWOŚĆ Bitcoin (BTC) spada poniżej 30 000 USD. Czy to tylko bear trap?

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bitcoin spada poniżej wsparcia na 30 000 USD.

  • Wskaźniki techniczne są niedźwiedzie.

  • Rynek kryptowalut traci 7,5% wartości.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Dzisiejszego poranka cena Bitcoina spadła poniżej wsparcia na 30 000 USD. Jeżeli nie uda się wybronić tego poziomu następnym wsparciem jest obszar 27 000 USD.

SponsorowaneSponsorowane

Jeżeli jednak największa kryptowaluta szybko odzyska utracony poziom, to bieżąca akcja cenowa może być kolejną niedźwiedzią pułapką (bear trap) i zakończyć się długim knotem dolnym.

Bitcoin traci wsparcie

Wczesnym rankiem polskiego czasu cena Bitcoina spadła poniżej wsparcia na 30 000 USD. Co więcej, godzinna świeca cechowała się największym wolumenem zarejestrowanym w całym miesiącu lipcu (niebieska przerywana linia). Potwierdza to intensywność spadku i wskazuje na determinację niedźwiedzi, aby sprowadzić cenę niżej.

SponsorowaneSponsorowane
Wykres BTC dzięki Tradingview

Wykres dzienny ukazuje znaczenie poziomu wsparcia przy 30 000 USD, który jedocześnie jest barierą psychologiczną. Obszar ten kilkukrotnie wyznaczał końcówki knotów świec dziennych, z wyjątkiem dnia 22 czerwca, gdy cena spadła do 28 600 USD.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Na interwale dziennym widzimy też systematycznie zmniejszający się wolumen, którego trend spadkowy utrzymuje się od krachu z 19 maja. Jeżeli dzisiejsza akcja cenowa nie wygeneruje lawiny likwidacji i wyraźniej wyższego słupka wolumenu, to istnieje szansa, że będzie ona kolejną niedźwiedzią pułapką.

Wskaźniki techniczne BTC

Wskaźniki techniczne są niedźwiedzie i nie wskazują na możliwość szybkiego odbicia. Kilka dni temu RSI załamał się z dwumiesięcznej linii wsparcia (niebieska), został odrzucony z neutralnego terytorium i ostro kieruje się w stronę wyprzedania.

MACD od maja znajduje się w negatywnym obszarze, a od kilku dni generuje coraz większe słupki negatywnego momentum.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Oscylator stochastyczny znajduje się w silnie wyprzedanym, jednocyfrowym obszarze. Jednak zbliża się do długoterminowej linii wsparcia, która obowiązuje od stycznia 2021 roku. Jak dotąd 6 razy się od niej odbijał, najczęściej doprowadzając cenę do istotnych wzrostów. Jeżeli wskaźnik odnotuje odbicie i tym razem, to może być to sygnał lokalnego dołka.

Rynek kryptowalut traci 7,5%

W wyniku porannych spadków ceny Bitcoina cały rynek krypto utracił 7,5% wartości. Według danych z CoinGecko wszystkie główne kryptowaluty straciły 8-14% swojej wartości, a wartość rynku wynosi aktualnie 1 238 mld USD. Jest to najniższa wartość od 8 lutego 2021 roku.

Rynek kryptowalut / Źródło: CoinGecko

Aby zapoznać się z poprzednią analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Doktor i adiunkt na międzynarodowym uniwersytecie w Lublinie. Spędził 10 lat na studiowaniu filozofii przyrody i nauk o sporcie. Autor 4 książek i ponad 20 artykułów naukowych. Aktualnie wykorzystuje swój umysł dla dobra krypto społeczności. Entuzjasta analizy technicznej, wojownik Bitcoina oraz wielki zwolennik idei decentralizacji. Duc in altum!

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz