Bitcoin (BTC) spada po przekroczeniu 40 000 USD

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bitcoin ma niewielkie wsparcie na poziomie 36 800 USD i większe wsparcie w pobliżu 34 100 USD.

  • Dzienne interwały są bycze, ale występują krótkoterminowe osłabienia.

  • BTC znajduje się w ostatniej rozszerzonej podfali lub osiągnęło już szczyt.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Cena Bitcoina (BTC) osiągnęła kolejny rekord wszech czasów w dniu 7 stycznia, ale zaraz potem gwałtownie spadła.

Chociaż możliwe jest, że Bitcoin osiągnął swój szczyt, korekta nie zostanie potwierdzona, dopóki BTC nie spadnie poniżej 34 175 USD.

Kolejny rekord wszech czasów Bitcoin

Bitcoin kontynuował wzrost w dniu 7 stycznia, osiągając nowy rekord wszech czasów na poziomie 40 365 USD. Jednak gwałtowny spadek nastąpił niemal natychmiast po tym, co doprowadziło BTC do lokalnego dołka na 36 616 USD następnego dnia. Od tego czasu BTC odrobiło część strat.

Mimo spadku wskaźniki techniczne nie wykazują jeszcze żadnej istotnej słabości, poza malejącym oscylatorem stochastycznym (zaznaczonym na czerwono poniżej).

Wykres BTC dzięki Tradingview

Możliwa słabość

Sześciogodzinny interwał pokazuje pierwsze oznaki słabości w postaci niedźwiedziej dywergencji na RSI. Jednak MACD nie stracił jeszcze swojej siły.

Co więcej, BTC podąża za rosnącą linią wsparcia, która obecnie wynosi blisko 34 000 USD, więc nawet spadek w kierunku tego poziomu nie złamałby obowiązującej, byczej struktury.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Dwugodzinny wykres daje sprzeczne sygnały.

BTC odbił się na niewielkim obszarze wsparcia wynoszącym 36 800 USD, tworząc kilka długich knotów dolnych. Ponadto wygenerowało to ukrytą byczą dywergencję.

Jednak MACD stracił na sile, co jest oznaką słabnącego trendu.

Niemniej jednak ukryte dywergencje były silną oznaką kontynuacji trendu przez cały okres wzrostu. Nie ma wystarczających przesłanek, aby przewidzieć niedźwiedzi odwrócenie, więc możemy założyć, że BTC będzie kontynuował ruch w górę, o ile nie załamie się poniżej obszaru wsparcia na 36 800 USD.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Liczba fal BTC

We wczorajszej analizie Bitcoina przez BeInCrypto stwierdzono, że:

Prawdopodobny cel dla szczytu fali podrzędnej 5 to 39 130 – 39 170 USD.

BTC osiągnął wczoraj cel, wzrastając tuż powyżej niego przed znaczącym spadkiem. Dlatego, o ile podfala 5 się nie wydłuży, BTC osiągnęło już szczyt.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Liczba podfali podrzędnych dla ruchu jest zaznaczona na czarno.

Wczorajszy spadek spowodował zerwanie linii trendu 2-4, co często świadczy o zakończeniu ruchu wzrostowego.

Jednak aby zostało to potwierdzone, podfala podrzędna 5 musi całkowicie skorygować się w krótszym czasie, niż zajęło jej utworzenie. Dlatego, aby korekta została potwierdzona, BTC musi spaść poniżej 34 175 USD (czerwona linia) do północy dnia 8 stycznia.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Jeśli BTC nie spada, ale nadal rośnie, oznaczałoby to, że podfala 5 (pomarańczowa) się wydłużyła, a następny najbardziej prawdopodobny cel dla szczytu to 46 639 USD.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Konkluzja

Chociaż możliwe jest, że Bitcoin osiągnął szczyt, to korekta nie zostanie potwierdzona, dopóki BTC nie spadnie poniżej 34 175 USD.

Aby zapoznać się z długoterminową prognozą Bitcoina (BTC), kliknij tutaj!
Aby zobaczyć poprzednią analizę Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj!

Zastrzeżenie: handel kryptowalutami wiąże się z wysokim poziomem ryzyka i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Poglądy wyrażone w tym artykule nie odzwierciedlają poglądów BeInCrypto.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now