EXCLUSIVE Bitcoin (BTC) spada do wsparcia po odrzuceniu z 50 000 USD

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bitcoin utworzył niedźwiedzią świecę pochłaniającą.

  • Załamał się z rosnącej linii wsparcia.

  • BTC ma wsparcie na poziomie 42 400 USD.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

W dniu 16 sierpnia, Bitcoin (BTC) utworzył niedźwiedzią świecę pochłaniającą i załamał się z rosnącej linii wsparcia.

Sponsorowane

Sponsorowane

BTC jest w trakcie zatwierdzania tej linii jako oporu, po czym może wznowić swój spadek w kierunku najbliższego obszaru wsparcia.

Bitcoin kontynuuje spadek

Bitcoin spada od momentu osiągnięcia szczytu na poziomie 50 500 USD w dniu 23 sierpnia. Ten szczyt był bardzo blisko poziomu oporu zniesienia 0,618 Fib (czarny) na 51 200 USD. Ponadto, ruch w dół był poprzedzony niedźwiedzimi dywergencjami na wskaźnikach RSI i MACD.

Sponsorowane

Sponsorowane

Główny obszar wsparcia znajduje się na poziomie 42 400 USD. Jest to poziom wsparcia przy zniesieniu 0,382 Fib (biały) i zbiega się z linią wsparcia supertrendu (zielony).

Wykres BTC dzięki Tradingview

Załamanie ze wsparcia

Wykres sześciogodzinny pokrywa się z odczytami z dziennego interwału. Trwający spadek został poprzedzony niedźwiedzią dywergencją na RSI i MACD.

Ponadto, w dniu 26 sierpnia nastąpiło załamanie z linii wsparcia. Obecnie BTC jest w trakcie potwierdzania tej linii jako oporu (czerwona ikona).

Jeśli nie uda mu się jej odzyskać, to prawdopodobnie będzie kontynuował spadki przynajmniej do momentu dotarcia do wspomnianego obszaru wsparcia przy 42 400 USD.

Ani RSI, ani MACD nie wykazały żadnych byczych sygnałów odwrócenia, dlatego kontynuacja spadków jest prawdopodobna.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Przyszły ruch BTC

Podczas gdy kierunek długoterminowego trendu nie jest jeszcze jasny, zarówno bycze jak i niedźwiedzie liczby fal sugerują, że spodziewany jest krótkoterminowy spadek.

Jeśli zakończony ruch w górę był częścią fali trzeciej byczego impulsu (pomarańczowy), to spodziewalibyśmy się ostrej fali czwartej ze względu na koncepcję alternacji.

Jeśli ruch jest zakończoną strukturą korekcyjną A-B-C (czarny), to może nastąpić ruch w dół w kierunku nowych dołków. W każdym razie, spadek przynajmniej do poziomu wsparcia przy zniesieniu 0,382 Fib jest prawdopodobny.

Obecnie bardziej prawdopodobna pozostaje możliwość, że wzrost był strukturą A-B-C i Bitcoin ostatecznie wygeneruje niższy dołek.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Aby zapoznać się z poprzednią analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz