EXCLUSIVE Bitcoin (BTC) spada do decydującego poziomu wsparcia

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bitcoin jest notowany powyżej wsparcia na poziomie 52,500 USD.

  • Krótkoterminowe wskaźniki wspierają odbicie.

  • BTC znajduje się w potencjalnym zstępującym kanale równoległym.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Cena Bitcoina (BTC) znacznie spadła w dniu 24 marca, osiągając obszar wsparcia na 52 500 USD.

Oczekuje się, że Bitcoin odbije się na obecnym poziomie lub przy kolejnym wsparciu na 50 250 USD.

Bitcoin spada na wsparcie

BTC podjął wczoraj próbę ruchu w górę, ale zakończyło się to zamknięciem z bardzo długim górnym knotem. Ponadto świeca miała niedźwiedzie zamknięcie na dziennych interwałach.

Obecnie Bitcoin jest notowany tuż powyżej wsparcia na poziomie 52 500 USD. Jest to poziom zniesienia 0,5 Fib całego ruchu w górę.

Następny najbliższy poziom wsparcia to 50 250 USD. Jest to poziom zniesienia 0,618 Fib, a także horyzontalny obszar wsparcia. Dlatego też, jeśli Bitcoin wróci do tego wsparcia, można spodziewać się odbicia.

Wskaźniki techniczne na dziennych interwałach są mocno niedźwiedzie. MACD znajduje się na ujemnym terytorium, RSI spadł poniżej 50, a oscylator stochastyczny wygenerował niedźwiedzi krzyż.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Ruch krótkoterminowy

Wykres dwugodzinny jest nieco bardziej byczy. Pomimo niższego dołka na cenie, zarówno MACD, jak i RSI wygenerowały bycze dywergencje. To oznaka potencjalnego odbicia.

Ponadto widzimy, że obecny spadek jest doskonałym re-testem szczytów obserwowanych między 25 lutego a 3 marca.

Przynajmniej w krótkim okresie spodziewane jest odbicie. Ponieważ Bitcoin jest notowany również przy długoterminowym wsparciu, może to przekształcić się w ruch długoterminowy.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Czy Bitcoin odwróci trend?

Bliższe spojrzenie pokazuje, że Bitcoin znajduje się w równoległym kanale zstępującym. Ten wzór często jest ruchem korygującym. Dlatego na zakończenie należałoby się spodziewać wybicia z tego kanału.

Jednak dokładne nachylenie kanału nie jest jeszcze jasne. BTC znajduje się na linii wsparcia kanału (czarna) lub zbliża się do niego. Linia wsparcia znajduje się blisko 50 250 USD. Oba scenariusze wydają się możliwe, ponieważ 50 250 USD jest również silnym poziomem wsparcia.

Mierząc pierwszą część spadku, widzimy, że druga część miała dokładny stosunek 1:1. Ponieważ BTC również jest notowany na horyzontalnym obszarze wsparcia i dostrzegamy wiele dywergencji, to jest bardziej prawdopodobne, że Bitcoin osiągnął już dołek i od tego momentu odbije się.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Wniosek

Jest prawdopodobne, że Bitcoin osiągnął już lokalny dołek i teraz wznowi ruch w górę. Scenariusz niedźwiedzi może spowodować, że BTC spadnie do 50 250 USD, zanim potencjalnie się odbije.

W każdym razie trwający spadek nie wygląda na początek niedźwiedziego impulsu.

Aby zapoznać się z długoterminową prognozą Bitcoina (BTC), kliknij tutaj.

Aby zapoznać się z poprzednią analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now