EXCLUSIVE Bitcoin (BTC) rośnie po odbiciu od wsparcia

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bitcoin utworzył byczą świecę pochłaniającą w dniu 14 września.

  • Wybił się z równoległego kanału zniżkującego.

  • BTC jest w fali C struktury korekcyjnej A-B-C.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Bitcoin (BTC) odbił się znacząco w dniu 14 września, tworząc byczą świecę pochłaniającą.

Sponsorowane

Sponsorowane

Spowodowało to wybicie z krótkoterminowego równoległego kanału zniżkującego. BTC zbliża się teraz do obszaru oporu w zakresie 47 850 – 49 050 USD.

Bitcoin odbija się

Po osiągnięciu dołka na poziomie 43 400 USD w dniu 13 września, Bitcoin znacznie się odbił. Następnego dnia utworzył byczą świecę pochłaniającą i osiągnął szczyt na poziomie 47 250 USD. Ponadto, notowania znajdują się powyżej horyzontalnego obszaru wsparcia na 43 950 USD, który jest poziomem wsparcia przy zniesieniu 0,382 Fib.

Sponsorowane

Sponsorowane

Podczas gdy akcja cenowa wygląda byczo, wskaźniki techniczne są zdecydowanie niedźwiedzie. RSI jest poniżej 50, MACD spada i jest bliski przejścia do negatywnego terytorium, a supertrend stał się niedźwiedzi. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce po spadku z kwietniowego rekordu wszech czasów.

W związku z tym, akcja cenowa i wskaźniki techniczne dają kontrastujące odczyty.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Przyszły ruch BTC

Wykres sześciogodzinny wydaje się mniej niedźwiedzi. Pokazuje on, że Bitcoin wybił się ze zniżkującego kanału równoległego po tym, jak zarówno RSI, jak i MACD wygenerowały bycze dywergencje. Takie kanały zazwyczaj zawierają ruchy korekcyjne.

BTC zbliża się jednak do silnego obszaru oporu między 47 850 a 49 050 USD, tworzonego przez poziomy oporu przy zniesieniu 0,5-0,618 Fib.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Na wykresie dwugodzinnym widać, że Bitcoin już potwierdził linię oporu kanału jako wsparcie (zielona ikona). Ponadto RSI znajduje się powyżej 50, a MACD jest pozytywny.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Liczba fal

Najbardziej prawdopodobna liczba fal wskazuje, że odbicie jest częścią fali C z płaskiej struktury korekcyjnej A-B-C.

Najbardziej prawdopodobny obszar dla szczytu znajduje się pomiędzy 47 900 a 47 950 USD. Zakres ten jest tworzony przez długość 1:1 fali A (biały) oraz poziom oporu przy zniesieniu 0,5 Fib (czarny).

Drugi najbardziej prawdopodobny obszar dla szczytu znajduje się pomiędzy 50 720 a 50 785 USD. Jest to poziom 1:1,61 długości fali A (biały) oraz poziom oporu zniesienia 0,786 Fib.

Dlatego też, jeśli cena ruszyłaby powyżej poziomu zniesienia 0,5 Fib retracement, to jest prawdopodobne, że wzrosłaby aż do poziomu zniesienia 0,786 Fib.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Aby zapoznać się z poprzednią analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz