Bitcoin (BTC) osiąga ATH, ale nie przebija 60 000 USD

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bitcoin prawdopodobnie podąża za rosnącą linią wsparcia.

  • Istnieje niewielkie wsparcie na poziomie 52 500 USD.

  • BTC prawdopodobnie rozpoczęło czwartą falę korekcyjną.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Bitcoin (BTC) znacznie wzrósł w zeszłym tygodniu, osiągając nowy rekord wszech czasów (ATH) na 58 352 USD w dniu 21 lutego.

Chociaż może nastąpić krótkoterminowa korekta, długoterminowy trend jest nadal zwyżkowy i oczekuje się, że BTC ostatecznie osiągnie nowe ATH.

Tygodniowe zamknięcie Bitcoina wykazuje słabość

Cena Bitcoina wzrosła znacznie w ciągu tygodnia 15-22 lutego, przechodząc z dołka na 45 570 USD do nowego ATH na 58 352 USD. Cena zamknięcia była bliska tego ATH, tworząc w międzyczasie byczą świecę.

Podczas gdy MACD i oscylator stochastyczny rosną, to tygodniowy RSI wygenerował znaczną niedźwiedzią dywergencję. To potencjalny znak, że cena może zbliżać się do szczytu.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Przyszły ruch

Pomimo niedźwiedziej dywergencji na tygodniowym interwale, dzienny wykres nadal pokazuje zwyżkowy trend.

Bitcoin stworzył świecę dojo w dniu 20 lutego – znak niezdecydowania. Oscylatory MACD, RSI i stochastyczny rosną, co sugeruje, że trend jest nadal zwyżkowy.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Jednak patrząc na wykres dwugodzinny można spodziewać się krótkoterminowej korekty. Pokazuje to malejące MACD i RSI. Ten ostatni właśnie przeszedł poniżej 50.

Jeśli BTC spadnie, to istnieje niewielki obszar wsparcia na poziomie 52 500 USD. Cel ten zbiega się również z potencjalną rosnącą linią wsparcia, która obowiązuje od 8 lutego.

Oprócz wsparcia z knota z dnia 20 lutego, nie ma innego wsparcia poniżej aktualnej ceny aż do poziomu 52 500 USD.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Liczba fal BTC

Liczba fal sugeruje, że BTC znajduje się w piątej i ostatniej fali byczego impulsu, który rozpoczął się w marcu 2020 r. (pokazany na biało poniżej). Najbardziej prawdopodobny cel dla szczytu ruchu znajduje się między 63 882 a 66 548 USD.

Liczba fal podrzędnych jest pokazana na pomarańczowo.

Spadek poniżej szczytu 1 fali podrzędnej na 38 620 USD unieważniłby tę konkretną liczbę fal.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Krótkoterminowa liczba fal wskazuje, że BTC potencjalnie rozpoczęło 4 falę podrzędną, która zwykle jest korygująca. Najbardziej prawdopodobny cel dolny tej korekty to 44 862 – 47 861 USD. Jest to zakres poziomów zniesienia 0,382-0,5 Fib całego ostatniego ruchu w górę.

Liczba podfali podrzędnych jest pokazana na czarno.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Wniosek

Możliwe, że BTC rozpoczęło korektę i spadnie do zakresu 44 861 – 47 861 USD. Niemniej jednak długoterminowy trend jest nadal zwyżkowy i oczekuje się, że Bitcoin osiągnie później kolejne ATH.

Spadek poniżej 38 640 USD wskazywałby, że trend zwyżkowy się skończył. W chwili obecnej nie wydaje się to prawdopodobne.

Aby zapoznać się z długoterminową prognozą Bitcoina (BTC), kliknij tutaj.
Aby zapoznać się z poprzednią analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!