EXCLUSIVE Bitcoin (BTC) odbija się po spadku poniżej 45 000 USD

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bitcoin stworzył niedźwiedzią świecę pochłaniającą na tygodniowych interwałach.

  • Wskaźniki tygodniowe są zwyżkowe, ale sygnały dzienne są niedźwiedzie.

  • BTC wybił się z krótkoterminowego klina opadającego.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Cena Bitcoina (BTC) znacznie spadła w zeszłym tygodniu, ale wybiła się z krótkoterminowego zwyżkowego wzorca odwrócenia.

Oczekuje się, że Bitcoin będzie nadal wzrastał w kierunku obszarów oporu opisanych poniżej.

Niedźwiedzie zamknięcie tygodniowe Bitcoina

W zeszłym tygodniu Bitcoin spadł ze szczytu na 57 508 USD do dołka na poziomie 43 000 USD, tworząc przy tym niedźwiedzią świecę pochłaniającą.

Podczas gdy RSI wygenerował niedźwiedzią dywergencję przed spadkiem, unieważnił ją poprzez ukrytą byczą dywergencją. To mocny znak kontynuacji trendu wzrostowego.

Co więcej, MACD nie osiągnął jeszcze niższego słupka dynamiki (chociaż w tym tygodniu jest już blisko), a oscylator stochastyczny nie wygenerował jeszcze niedźwiedziego krzyża.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Historycznie, od 2015 roku odnotowano łącznie pięć przypadków niedźwiedzich świec pochłaniających, po których następowały znaczne ruchy w górę.

Dwa z nich bezpośrednio potem doprowadziły do nowych szczytów (zielone strzałki), dwa doprowadziły do lekkich odbić i niższych dołków (żółte), a jeden doprowadził do odbicia, lecz później zainicjował dwuletni rynek niedźwiedzia (czerwona).

Niemniej jednak, wszystkie pięć przypadków doprowadziło do odbić w kolejnym tygodniu, co sprawia, że prawdopodobne jest, że w tym tygodniu również nastąpi ruch w górę.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Obecny ruch

Wykres dzienny pokazuje, że BTC jest obecnie notowany powyżej niewielkiego obszaru wsparcia wynoszącego 44 800 USD. Po raz drugi zweryfikował ten poziom i utworzył dolny knot.

Niemniej jednak wskaźniki techniczne są niedźwiedzie. Świadczy o tym histogram MACD przechodzący na terytorium ujemne i oscylator stochastyczny wykonujący niedźwiedzi krzyż.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Wykres dwugodzinny jest nieco bardziej byczy. Pokazuje wybicie z opadającego klina i bardzo znaczącą zwyżkową dywergencję zarówno na RSI, jak i MACD.

Gdyby BTC nadal rosło, najbliższy obszar oporu znajdowałby się między 50 670 a 52 480 USD. Jest to zakres poziomów zniesienia 0,5-0,618 Fib mierzony dla całego ruchu w dół.

Pasowałoby to również do możliwości odbicia, którą przedstawiono na wykresie tygodniowym.

Przełamanie i walidacja wspomnianego wyżej obszaru 50 670 – 52 480 USD jako wsparcia potwierdziłyby, że trend jest zwyżkowy.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Liczba fal BTC

Najbardziej prawdopodobna liczba fal sugeruje, że BTC właśnie zakończył czwartą falę pięciofalowego impulsu zwyżkowego (pomarańczowy).

Dopóki nie zostanie osiągnięty poziom unieważnienia tej liczby fal na 38 620 USD, prawdopodobne jest, że BTC nadal jest zwyżkowy i doprowadzi do nowego rekordu wszech czasów.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Długoterminowa liczba fal jest podana poniżej.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Wniosek

Oczekuje się, że Bitcoin będzie kontynuował wybicie z opadającego klina i stopniowo zbliży się do zakresu 50 670 – 52 480 USD.

Aby zapoznać się z długoterminową prognozą Bitcoina (BTC), kliknij tutaj.
Aby zapoznać się z poprzednią analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now