EXCLUSIVE Bitcoin (BTC) odbija się od wsparcia i tworzy byczą świecę

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bitcoin utworzył byczą świecę pochłaniającą w dniu 9 czerwca.

  • BTC napotyka poziomy oporu na 41 400, 44 900 i 48 400 USD.

  • Cena podąża za krótkoterminową opadającą linią oporu.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Bitcoin (BTC) odbił się od wsparcia w dniu 8 czerwca po osiągnięciu lokalnego dołka na poziomie 31 000 USD. Następnego dnia utworzył byczą świecę pochłaniającą i do tej pory osiągnął szczyt w wysokości 37 682 USD.

SponsorowaneSponsorowane

Wskaźniki techniczne dostarczają mieszanych sygnałów. W związku z tym trend pozostaje nieokreślony, dopóki nie nastąpi załamanie lub odzyskanie krótkoterminowego obszaru oporu.

BTC odbija się od wsparcia

W dniu 8 czerwca Bitcoin osiągnął dołek na poziomie 31 025 USD i odbił się, tworząc długi dolny knot (zielona ikona). Knot ten był podobny do tych utworzonych w dniach 19 i 23 maja, zatwierdzając poziom 31 000 USD jako silne wsparcie.

SponsorowaneSponsorowane

Następnego dnia powstała bycza świeca pochłaniająca i na krótko cena przesunęła się powyżej poziomu 37 000 USD. Jest to bardzo silny byczy znak.

Wskaźniki techniczne skłaniają się ku trendowi wzrostowemu, ale dostarczają mieszanych sygnałów. Histogram MACD konsekwentnie przesuwa się w górę od dnia 19 maja. Jednak nie jest on jeszcze pozytywny. Co więcej, linia znajduje się poniżej 0.

Wskaźnik RSI wygenerował byczą dywergencję (niebieska linia), poprzedzającą ruch w górę. Jednakże, teraz wygenerował ukrytą niedźwiedzią dywergencję (czerwona, przerywana).

Wreszcie, oscylator stochastyczny utworzył byczy krzyż.

Dlatego wskaźniki techniczne w dziennych interwałach nie dostarczają wystarczających danych, aby potwierdzić kierunek trendu.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Jeśli Bitcoin miałby kontynuować ruch w górę, to najbliższe obszary oporu znajdowałyby się na 41 400, 44 900 i 48 400 USD. Są to poziomy zniesienia 0,382, 0,5 i 0,618 Fib. Ten ostatni jest również horyzontalnym obszarem oporu, więc odzyskanie go prawdopodobnie potwierdziłoby, że trend jest byczy.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Przyszły ruch

Wskaźniki techniczne na interwale sześciogodzinnym są bardziej bycze. MACD jest pozytywny, a RSI przekroczył poziom 50.

Jednak wczoraj po raz czwarty BTC został odrzucony od linii wsparcia poprzedniego równoległego kanału zniżkującego, który teraz zmienił się w opór (czerwone ikony).

Dopóki nie odzyska tego kanału, nie możemy uznać trendu za byczy.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Podobnie, na wykresie dwugodzinnym widać opadającą linię oporu obowiązującą od dnia 20 maja.

Pomimo byczych wskaźników technicznych, aby trend krótkoterminowy mógł zostać uznany za byczy, konieczne jest tutaj wybicie.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Aby zapoznać się z poprzednią analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz