EXCLUSIVE Bitcoin (BTC) kontynuuje rajd ponad wrześniowe szczyty

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bitcoin wybił się ponad swoje wrześniowe szczyty.

  • Opór znajduje się na poziomie 57 200 USD.

  • Wskaźniki techniczne są bycze.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Bitcoin (BTC) porusza się w ostrym rajdzie wzrostowym na drodze do nowego rekodru wszech czasów (ATH). Podczas gdy może się pojawić krótkoterminowy spadek, oczekuje się, że BTC będzie stopniowo zmierzał w kierunku nowego ATH.

Sponsorowane

Sponsorowane

Bitcoin znacznie wzrósł w dniu 6 października, tworząc dużą byczą świecę o wielkości ponad 5 000 USD. To wyniosło go powyżej wrześniowych szczytów na poziomie 52 920 USD i dalej do lokalnego szczytu na 55 750 USD. BTC zbliża się teraz do obszaru oporu przy 57 200 USD.

Wskaźniki techniczne są bycze, ponieważ zarówno RSI, jak i MACD dostarczają byczych odczytów.

Sponsorowane

Sponsorowane

RSI wzrasta po ruchu powyżej 50 (zielony okrąg) w dniu 1 października. Poprzednim razem miało to miejsce 21 lipca, co doprowadziło do 47-dniowego ruchu w górę. Obecny wzrost zbiegł się również z re-testem obszaru 47 800 USD (zielona ikona), który ma teraz działać jako wsparcie.

MACD, który jest tworzony przez krótko- i długoterminowe średnie ruchome (MA) również rośnie i jest w pozytywnym terytorium. Oznacza to, że krótkoterminowa MA znajduje się powyżej długoterminowej MA. Ponadto, jego pozytywny histogram oznacza, że krótkoterminowa MA porusza się szybciej niż długoterminowa średnia.

W związku z tym dzienny interwał czasowy dla BTC zapewnia zdecydowanie byczą perspektywę.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Przyszły ruch BTC

Wykres dwugodzinny również daje byczą perspektywę. Bitcoin wybił się z równoległego kanału zwyżkującego i zatwierdził go później jako wsparcie (zielona ikona).

Ponieważ kanały zazwyczaj zawierają ruchy korekcyjne, jest to znak, że ruch ten nie jest korekcyjny.

Raczej wydaje się, że jest to impulsywny ruch w górę. Oznacza to, że wzrost jest częścią byczego trendu, a nie tylko odbiciem.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Bitcoin liczba fal

Ponieważ wybicie z kanału wskazuje, że obecny ruch jest impulsywny, liczba fal sugeruje, że obecny wzrost jest częścią fali trzeciej (czarnej). Fala trzecia najprawdopodobniej będzie wydłużona, stąd gwałtowny ruch w górę. Jak dotąd, fala trzecia była 2,61 razy dłuższa niż fala pierwsza.

Jest możliwe, że wkrótce nastąpi gwałtowny spadek jako część fali czwartej, wypełniając tym samym falę korekcyjną. Jest to zjawisko charakterystyczne dla fal Elliotta, gdzie gwałtowny spadek następuje po gwałtownym wzroście, przed kontynuacją ruchu w górę.

Jeśli tak się stanie, to obszar 48 000 USD będzie bardzo prawdopodobnym celem dla zainicjowania odbicia.

Znajdujemy ta zbieżność kilku obszarów:

  • Poziomy obszar wsparcia
  • Linia oporu kanału
  • Fala czwarta mniejszego stopnia

Dlatego też, jeśli Bitcoin dotrze do tego poziomu wsparcia, prawdopodobnie zakończy spadki.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Długoterminowa liczba fal jest również bycza, sugerując, że BTC będzie poruszać się w kierunku nowego ATH.

Najbardziej prawdopodobną możliwością jest to, że Bitcoin znajduje się w formacji fali 1-2/1-2. Oznacza to, że obecnie znajduje się w pierwszej części (pomarańczowej) wzrostu, który ostatecznie stanie się jeszcze ostrzejszy, prowadząc go do nowego ATH.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Aby zapoznać się z poprzednią analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz