BitBay to teraz Zonda – polska giełda zmienia nazwę i zarząd

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Polska giełda BitBay zmienia nazwę na Zonda.

  • Rebranding związany jest z dalszą ekspansją na rynki europejskie.

  • W nowym zarządzie nie zasiada już Sylwester Suszek.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Założona w Polsce giełda kryptowalut BitBay wydała dziś oświadczenie dotyczące rebrandingu. Od teraz giełda nosi nazwę Zonda i może pochwalić się nowym zarządem, do którego nie należy już założyciel i wieloletni prezes Sylwester Suszek.

Sponsorowane Sponsorowane

BitBay zmienia nazwę na Zonda

Zgodnie z dzisiejszym komunikatem umieszczonym pod adresem nowej domeny polska giełda kryptowalutowa BitBay zmienia nazwę na Zonda. Rebranding dotyczy wszystkich produktów, zmiany nazwy i domeny oraz wprowadza nowy zarząd. Zmiany nie wpływają jednak na funkcjonalność, aplikacje i dane użytkowników. Te pozostają bez zmian i klienci giełdy wciąż mogą z niej korzystać.

Dlaczego nowy zarząd BitBay zdecydował się na zmianę nazwy? Odpowiedź wskazuje na ekspansję w kierunku rynków europejskich. W oświadczeniu czytamy:

Sponsorowane Sponsorowane

Zonda, czyli w wolnym tłumaczeniu ‘wiatr zmian’ odzwierciedla procesy, jakie zachodzą w branży a także nową strategię firmy. Skoncentrowana jest ona na regulacjach, edukacji i większej przystępności pod okiem nowego kierownictwa. Ambitne cele mają pomóc w zwiększeniu globalnego zasięgu firmy.

W nowym zarządzie nie zasiada już założyciel giełdy i wieloletni prezes Sylwester Suszek. Jak informowało BeInCrypto Polska od maja 2021 roku Suszek nie posiada już żadnego formalnego powiązania z giełdą i obecnie przebywa za granicą Polski. W dniu 5 listopada został ostatecznie wykreślony ze wszystkich rejestrów giełdowych. Natomiast w odświeżonym składzie zasiadają teraz nowy CEO spółki, Przemysław Kral, następnie Poland Country Head i Chief Growth Officer Kamil Sikorski oraz CCO Dawid Sendecki.

BitBay zmienia zarząd
Skład nowego zarządu Zonda / Źródło: zondaglobal.com

Kamil Sikorski, który jest również managerem Zonda w Polsce, powiedział:

Zdecydowaliśmy się na rebranding, bo dziś rynek aktywów cyfrowych to nie tylko kryptowaluty i nie tylko bitcoin. Chcemy rozszerzać portfolio produktów i usług oraz powalczyć o nowych klientów. Wydaje się więc nam, że nazwa Zonda będzie dobrze korespondować z procesem, który właśnie rozpoczynamy.

Rebranding wiąże się z planami wprowadzenia nowych usług. Już w 1. kwartale przyszłego roku Zonda ma zaoferować klientom staking kryptowalut. Natomiast od 2. kwartału 2020 roku giełda ma zamiar wprowadzić kartę płatniczą Zonda Card. Na drugą połową przyszłego roku zaplanowany jest nowy serwis transakcyjny i aplikacja mobilna Zonda.

Zonda - strona internetowa
Nowa strona internetowa giełdy / Źródło: zondaglobal.com

Krótka historia BitBay

Założona w 2014 roku BitBay jest jedną z najstarszych i największych giełd krypto we wschodniej Europie. Jej dynamiczny rozwój pozwalał jej kiedyś konkurować z największymi platformami do handlu kryptowalutami. Jednak od czasu silnych regulacji i nadzoru Komisji Nadzoru Finansowego i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dynamika działań spowolniła. BitBay trafił nawet na listę publicznych ostrzeżeń KNF.

Rezultatem była konieczność opuszczenia polskiej jurysdykcji. Firma przeniosła swoją siedzibę najpierw na Maltę, aby ostatecznie znaleźć dzisiejszą siedzibę w Estoni, w Tallinie. W ubiegłym roku głośna zrobiła się sprawa reportażu “Superwizjera” w TVN, w którym pod adresem giełdy i Sylwestra Suszka padły oskarżenia o nielegalne działania.

Dziś BitBay pod zmienioną marką Zonda, posiada ponad 1 mln zarejestrowanych użytkowników. Aż 600 tyś. z nich wykonało przynajmniej jedną transakcję w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Dzienne obroty giełdy sięgają 50 mln USD. Rebranding, nowa nazwa i zarząd mają pomóc giełdzie powrócić do europejskiej i światowej czołówki giełd kryptowalutowych.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Sponsorowane
Share Article

Doktor i adiunkt na międzynarodowym uniwersytecie w Lublinie. Spędził 10 lat na studiowaniu filozofii przyrody i nauk o sporcie. Autor 4 książek i ponad 20 artykułów naukowych. Aktualnie wykorzystuje swój umysł dla dobra krypto społeczności. Entuzjasta analizy technicznej, wojownik Bitcoina oraz wielki zwolennik idei decentralizacji. Duc in altum!

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz