Binance zrekompensuje straty ofiarom hacku protokołu Cover

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Binance zdecydował się wypłacić rekompensatę użytkownikom, którzy padli ofiarą hakerów Cover Protocol.

  • Giełda przeznaczyła na plan kompensacyjny ponad 10 milionów dolarów.

  • Fundusz SAFU został wykorzystany już wcześniej, podczas ataku na Binance w maju 2019 roku.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Giełda Binance zdecydowała się wypłacić rekompensatę użytkownikom, którzy na początku tego tygodnia padli ofiarą ataku na projekt DeFi – Cover Protocol. Jak informowaliśmy na łamach BeInCrypto Polska, hakerzy wykorzystali lukę w smart kontrakcie, aby wyemitować nielimitowaną ilość tokenów Cover. Binance przeznaczył ponad 10 milionów dolarów dla poszkodowanych użytkowników.

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, Binance, aby zrekompensować straty wykorzysta swój Fundusz Bezpiecznych Aktywów (Secure Asset Fund). Wspomniana kwota zostanie rozdana w BUSD i ETH. W oficjalnym komunikacie możemy przeczytać:

Po zapoznaniu się z najnowszym planem kompensacyjnym zespołu COVER, zdaliśmy sobie sprawę, że duża liczba użytkowników Binance’a, którzy kupili COVER na Binance po proponowanej godzinie snapshota COVER 2020/12/28 8:11:06 (UTC), posiada teraz bezwartościowe tokeny. W odpowiedzi na to, Binance zdecydował się przystąpić do realizacji planu, który podtrzymuje naszą podstawową zasadę ochrony naszych użytkowników. Oprócz planu kompensacyjnego od zespołu COVER, giełda wykorzysta Fundusz SAFU do zrekompensowania łącznie 10 107 505 USD (rozdzielonych na 8 171 634 BUSD i 2 581,16 ETH) dotkniętym i uprawnionym użytkownikom, z wyszczególnieniem szczegółów poniżej.

Fundusz SAFU został wykorzystany już wcześniej, do pokrycia strat wynikających z ataku na Binance w maju 2019 roku. Podczas włamania skradziono wtedy 40 milionów dolarów w BTC.

Cena tokena Cover spadła o ponad 98%

Jak informowaliśmy na początku tego tygodnia, haker wykorzystał kontrakt projektu i w ten sposób mógł wygenerować nieskończoną liczbę tokenów Cover. W następstwie ataku, cena Cover spadła o ponad 98%. Zespół projektu apelował do dostawców płynności, aby ci ograniczyli swoją działalność z tokenem COVER. Binance wstrzymał handel monetą od razu po otrzymaniu wiadomości.

Duża liczba emitowanych tokenów COVER (większa niż podaż COVER w obiegu) została zakupiona przez arbitraż na zdecentralizowanych giełdach i zdeponowana w Binance, co spowodowało, że cena COVER spadła w zastraszającym tempie, a wielu użytkowników Binance’a poniosło znaczne straty. W dniach następujących po ataku, giełda utrzymywała ścisłą komunikację z zespołem protokołu COVER Protocol w celu omówienia różnych możliwości rekompensaty dla zaangażowanych użytkowników.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now