Binance zaczyna współpracę z Brave’em

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Binance to jedna z największych i najprężniej działających giełd kryptowalut na świecie.

  • Brave to przeglądarka, która stawia sobie za najwyższy cel prywatność i bezpieczeństwo.

  • Współpraca ma pozwolić na bezpośrednie tradowanie krypto z poziomu przeglądarki.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Przeglądarka Brave będzie miała swoją wtyczkę do handlowania kryptowalut bez opuszczania niej. Zapewni ją giełda kryptowalut Binance. Widget pojawi się w nowej, wciąż testowanej wersji przeglądarki.

Giełdzie Binance i jej dyrektorowi generalnemu można wiele zarzucić, ale nie można odmówić jednego: wciąż prą do przodu i nie dają o sobie zapomnieć. Nawet w czasach zarazy.

Przede wszystkim prywatność?

Brave Browser pojawiła się na rynku na początku 2016 roku. Została ona opracowana pod kierownictwem Brendana Eicha (wespół z Brainem R. Bondym – obaj byli odpowiedzialni wcześniej za Mozillę), który dzisiaj jest prezesem firmy stojącej za przeglądarką.

Brave miała oferować znacznie większe bezpieczeństwo oraz prywatność, a rewolucją miało być wprowadzenie systemu zarabiania natywnej kryptowaluty BAT (Basic Attention Token).

Dzisiaj Brave robi kolejny krok w kierunku implementacji kryptowalut na swojej platformie. Partnerstwo ogłoszono kilka godzin temu za pomocą Twittera.

Informację szybko potwierdził Changpeng Zhao, szef Binance’a:

Trading z poziomu przeglądarki

Brave Browser ma około 13 milionów użytkowników na całym świecie. Według oświadczenia, które możemy przeczytać na stronie Binance, widget ma pojawić się wciąż testowanej i będącej w fazie rozwojowej wersji przeglądarki nazwanej Nightly.

Jak to będzie działać? Użytkownicy przeglądarki będą mogli zalogować się w widgecie ich wcześniej już istniejącym kontem na Binance. Widget ma być przede wszystkim do tradingu, więc może w nim brakować niektórych zaawansowanych funkcji.

Obawy użytkowników

Decyzja nie obyła się bez pytań społeczności Brave. Dotychczasowi użytkownicy przeglądarki pytali o to, jak firma ceniąca sobie prywatność i bezpieczeństwo może współpracować z Binance’em?

Inni zdecydowali się nawet na bardziej drastyczne kroki i zapowiedzieli zrezygnowanie z korzystania przeglądarki.

https://twitter.com/BTCSuperCycle/status/1242487079063314432

Faktycznie w ostatnim czasie było kilka potencjalnych wycieków danych z udziałem Binance’a. W ogłoszeniu zabrakło też informacji co z BAT-em i dlaczego są problemy z otrzymywaniem zarobionych tokenów. Choć przedstawiciele Brave Browser odpisywali na niemal wszelkie zapytania i wątpliwości, większość zapytań o natywną kryptowalutę pozostała bez odpowiedzi.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Dawid studiował dziennikarstwo we Wrocławiu. Chciał został ekspertem sportowym, ale zakochał się w nowych technologiach. Po raz pierwszy dowiedział się o kryptowalutach w 2015 roku, lecz zaczął o tym pisać w 2017. Dzisiaj skupia się głównie na wykorzystaniu technologii blockchain w nowych branżach.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!