Binance wprowadza wsparcie dla depozytów SegWit

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Binance ogłosiła dziś wsparcie dla depozytów na adresy SegWit.

  • Użytkowniczaoszczędzą przede wszystkim na opłatach oraz czasie potwierdzania transakcji.

  • Wykorzystanie SegWit przez duże giełdy poprawi skalowalność sieci.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Jedna z największych giełd kryptowalut na świecie – Binance, ogłosiła dziś wsparcie dla depozytów na adresy SegWit. Użytkownicy otrzymali adresy SegWit (bech32) i mogą zdecydować się na otrzymywanie środków za pośrednictwem tego kanału.

Binance wprowadziła usprawnienia mniej więcej trzy lata po tym, jak deweloperzy Bitcoina po raz pierwszy aktywowali protokół w 2017 roku.

Segregated Witness (SegWit) jest aktualizacją protokołu, która oddziela podpisy transakcji Bitcoin od danych transakcji. To pozwala na łączenie większej ilości transakcji w bloku. W ten sposób sieć Bitcoina może przetwarzać większą ilość transakcji, szybciej i taniej.

Użytkownicy wpłacający środki na giełdę poprzez nowe adresy zaoszczędzą przede wszystkim na opłatach oraz czasie potwierdzania transakcji. Adres Segwit zaczyna się od “bc1” i zawiera tylko małe litery.

Wraz z wprowadzeniem nowej funkcji Binance stał się jedną z niewielu giełd obsługujących zarówno wypłaty jak i wpłaty na adresy Segwit. Podczas gdy wiele giełd obsługuje wypłaty na tego typu portfele, tylko kilka z nich obsługuje depozyty. W teorii większe wykorzystanie Segwit przez duże giełdy, takie jak Binance poprawi skalowalność sieci.

źródło: Blockchair

Powyższy wykres z Blockchair.com pokazuje, że wykorzystanie Segwit stanowi obecnie około 40% wszystkich transakcji Bitcoin.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now