Binance pod lupą Departamentu Sprawiedliwości i IRS

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Giełda kryptowalut Binance jest badana przez IRS i Departament Sprawiedliwości.

  • Niezależny raport wykazał, że przez Binance wysyłanych jest więcej nielegalnych pieniędzy niż jakakolwiek inna giełda kryptowalut.

  • Binance było świadkiem podobnych dochodzeń w Europie dotyczących tokenów giełdowych.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Binance, jedna z największych giełd kryptowalut, stoi w obliczu dochodzenia prowadzonego przez IRS i Departament Sprawiedliwości. Jednostki rządowe poszukują informacji od osób posiadających wgląd w praktyki biznesowe giełdy.

Sponsorowane

Sponsorowane

Binance Holdings jest obecnie badane przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ) i Urząd Skarbowy (IRS), zgodnie z raportem Bloomberga. Celem jest próba wyszukania nielegalnej działalności, która rzekomo znalazła dom na nieuregulowanym rynku kryptowalut i jego największej giełdzie.

Według anonimowego źródła mającego wgląd w praktyki Binance, urzędnicy zajmujący się praniem brudnych pieniędzy i przestępstwami podatkowymi zaczynają zadawać pytania. Giełda, prowadzona przez Changpeng Zhao, zdominowała obecny rynek wymiany kryptowalut od czasu otwarcia w 2017 roku.

Sponsorowane

Sponsorowane

W oficjalnym oświadczeniu rzeczniczka Binance Jessica Jung powiedziała:

Traktujemy nasze zobowiązania prawne bardzo poważnie i współpracujemy z organami regulacyjnymi i organami ścigania.

Pomimo polityki nie komentowania konkretnych zapytań, dodaje:

Ciężko pracowaliśmy, aby zbudować solidny program zgodności, który obejmuje zasady przeciwdziałania praniu pieniędzy i narzędzia wykorzystywane przez instytucje finansowe do wykrywania podejrzanych działań i reagowania na nie.

Niedawno firma zajmująca się kryminalistyką blockchain, Chainalysis, współpracująca z agencjami federalnymi USA, stwierdziła, że ​​przez Binance przeszło więcej funduszy związanych z działalnością przestępczą niż jakąkolwiek inną pojedynczą giełdę.

To najwyraźniej uniosło kilka brwi u urzędników amerykańskich, którzy obawiają się, że kryptowaluty są wykorzystywane do ukrywania nielegalnych transakcji, a także do pomocy w unikaniu płacenia podatków.

Urzędnicy amerykańscy, którzy są zaangażowani w dochodzenie, to prokuratorzy federalni z wydziału ds. uczciwości bankowej Departamentu Sprawiedliwości oraz prawnicy z biura prokuratora USA. Szczegóły tego, czym zajmują się ci urzędnicy, nie są jeszcze znane.

To nie pierwszy raz, kiedy Binance znajduje się pod kontrolą rządu. Napotkali problemy regulacyjne w Europie w zakresie usług związanych z obrotem akcjami, a nawet zostali ostrzeżeni przez niemieckie organy nadzoru.

W chwili pisania tego tekstu ani Departament Sprawiedliwości, ani IRS nie wydały żadnych oficjalnych oświadczeń w tej sprawie.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Matthew De Saro jest dziennikarzem i osobowością medialną specjalizującą się w sporcie, hazardzie i statystykach. Zanim dołączył do BeInCrypto, jego prace były publikowane w Fansided, Forbes i OutKick. Z wykształceniem w analizie statystycznej i zamiłowaniem do pisania, ma nieszablonowe podejście do przekazywania wiadomości.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz