Binance ogranicza pary z dolarem singapurskim po kłopotach z MAS

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Binance znalazł się pod ostrzałem organów regulacyjnych w Wielkiej Brytanii, Brazylii, a ostatnio w Singapurze.

  • Giełda wstrzyma pary handlowe w SGD, opcje płatności i usunie aplikację Binance ze sklepów z aplikacjami w Singapurze.

  • Binance wciąż twierdzi, że z zadowoleniem przyjmuje nowe ramy regulacyjne w dążeniu do zgodności.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

W niedawnym komunikacie giełda kryptowalut Binance poinformowała, że wkrótce wstrzyma handel parami z SGD, opcje płatności w SGD i usunie swoją aplikację z singapurskich sklepów z aplikacjami Google Play i iOS. Wiadomość ta pojawia się w obliczu rosnących globalnych obaw regulacyjnych dotyczących działalności giełdy jako podmiotu finansowego.

Sponsorowane

Sponsorowane

Najnowszym krajem, który powołuje się na obawy dotyczące Binance, czołowej globalnej giełdy kryptowalutowej, jest Singapur. Jest to następstwem podobnych wątpliwości zgłoszonych przez brazylijskie i brytyjskie władze finansowe. Brytyjski Financial Conduct Authority twierdził, że Binance nie jest zgodny w swojej strukturze zarządzania i produktach. Z kolei giełda musiała usunąć handel kontraktami terminowymi na swojej brazylijskiej platformie w odpowiedzi na nakaz brazylijskich regulatorów.

W celu dostosowania się do ostatniego ostrzeżenia ze strony singapurskich organów regulacyjnych, konieczne było wprowadzenie zmian w działalności giełdy w Singapurze. Binance P2P w Singapurze jest jedną z usług i ofert Binance dotkniętych tym problemem. Platforma ta pozwala ludziom handlować bezpośrednio ze sobą, praktycznie w każdym kraju. Dzięki temu mogą oni kupować i sprzedawać kryptowalut między sobą bez pośrednika, podobnie jak w przypadku rynku internetowego, takiego jak Facebook Marketplace, który łączy kupującego ze sprzedającym.

Sponsorowane

Sponsorowane

W odpowiedzi na obawy zgłoszone przez Monetary Authority of Singapore (MAS), Binance P2P w dniu 10 września 2021 roku ma usunąć pary handlowe SGD w Bitcoinie, Ethereum i własnej rodzimej kryptowalucie, Binance Coin (BNB). Giełda poinformowała wszystkich użytkowników P2P, aby zakończyli wszystkie powiązane transakcje i usunęli swoje ogłoszenia P2P do 9 września, po to aby uniknąć potencjalnych sporów handlowych.

Opcje SGD Payment do kupowania i sprzedawania kryptowalut również przestaną istnieć, a firma usunie swoją aplikację handlową ze sklepów z aplikacjami iOS i Google Play w Singapurze.

Operacje Binance w Singapurze

Zarejestrowany w Singapurze podmiot Binance, Binance Asia Services obsługuje Binance.SG, który jest oddzielnym podmiotem od globalnej firmy. Binance znalazł się pod ostrzałem organów regulacyjnych w Wielkiej Brytanii, Brazylii, a ostatnio w Singapurze…. Obecnie giełda pozwala na wpłaty i wypłaty w dolarach singapurskich za pośrednictwem platformy płatniczej Xfers Direct. Taka możliwość zostanie jednak wstrzymana po 10 września.

Na koniec ogłoszenia, giełda powtórzyła swoją mantrę o “przyjaznym przyjęciu zmian w ramach regulacyjnych”.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Opinia ekipy BeInCrypto w jednym tekście.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz