Binance: Kryptowalutowe trendy 2020

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Giełda Binance opublikowała raport dot. trendów w świecie kryptowalut.

  • Wg platformy w 2020 roku rynek doświadczył ogromnej ekspansji.

  • Ogromny wpływ na wzrosty mieli inwestorzy instytucjonalni.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Giełda Binance opublikowała swój najnowszy raport dotyczący trendów w świecie kryptowalut w 2020 roku.

Wg Crypto Trends 2020, wolumen obrotu giełdy odnotował ATH na poziomie 3 bilionów dolarów. Całkowita kapitalizacja rynku wzrosła w tym roku 3,3-krotnie, z ok. 193 mld dolarów do ponad 640 mld dolarów. To wszystko spowodowało ogromną ekspansję całego rynku.

To był jeden z najważniejszych lat w historii blockchaina i kryptowalutowego krajobrazu. Duże zainteresowanie kryptowalutami zarówno ze strony zwykłych użytkowników, jak i instytucji, doprowadziło do napływu uwagi i kapitału, pomimo globalnej pandemii.

Wg raportu Binance wieloryby najwięcej handlują na rynku pozagiełdowym (OTC). Pięć najczęściej wymienianych monet to: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Binance Coin (BNB) i Cardano (ADA). Dlaczego grube ryby wykorzystują OTC? Ponieważ Binance OTC zapewnia inwestorom większą płynność, szybsze rozliczanie i szybsze notowania cen.

Na giełdzie spot najpopularniejszymi parami transakcyjnymi były BTC/USDT, ETH/USDT, ETH/BTC, XRP/USDT i BTC/BUSD. Trzy najczęściej przechowywane monety na platformie to BTC, BNB i ETH.

Na giełdzie peer-to-peer, popularność i największa aktywność handlowa pochodziła z Azji, Afryki i Europy Wschodniej. Inwestorzy z tych krajów chcieli głównie ominąć opłaty transakcyjne i wysyłać lub otrzymywać tanie płatności transgraniczne.

Bitcoin nadal królem

Bitcoin nadal jest królem rynku z 66% dominacją (już teraz 68%). Imponujący wzrost odnotowało także Ethereum, szczególnie ze względu na szał jaki miał miejsce na rynku zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Coraz bardziej popularne stają się też instrumenty pochodne i pożyczki. Z Binance Futures, platformy która oferuje jedne najszerszych możliwości kontraktów futures w branży, stał się coraz bardziej popularny wśród inwestorów. Najczęściej wymienianymi parami były BTC/USDT, ETH/USDT i LINK/USDT. Do tokenów najczęściej handlowanych na dźwigni finansowej należą LINKDOWN/USDT i XRPUP/USDT.

W 2020 roku coraz więcej osób korzysta także z usług takich jak Binance Savings, Staking, oraz Liquid Swap. TOP 5 kryptowalut wykorzystywanych przy pożyczkach to stablecoiny USDT i BUSD oraz KAVA, SXP i NEO.

Kryptowalutowe pożyczki często mają atrakcyjne, dwucyfrowe oprocentowanie, znacznie wyższe niż w przypadku tradycyjnych pożyczek. Rynek krypto pożyczek przez rok odnotował stały wzrost i stanowi intrygującą alternatywę dla tradycyjnej bankowości.

Jak już wielokrotnie pisaliśmy na łamach BeInCrypto na ostatnie paraboliczne wzrosty miały wpływ inwestycji instytucji m.in. MicroStrategy, Square czy PayPal. Teraz dostaliśmy kolejne potwierdzenie:

Liczba klientów instytucjonalnych na Binance wzrosła o 46% od końca 2019 roku. Instytucje wkraczają do przestrzeni kryptowalut w historycznym tempie.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now