Binance inwestuje w metawersum Star Sharks

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • We wtorek Binance Lab ogłosiło inwestycję o wartości 1 mln USD w metawersum GameFi.

  • Będzie to projekt opracowany przez start-up Star Sharks na Binance Smart Chain.

  • Świat gier DeFi wydaje się być wystarczająco silny, by wkrótce wyprzeć tradycyjne gry.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

We wtorek Binance Lab ogłosiło inwestycję o wartości 1 mln USD w metawersum GameFi. Będzie to projekt opracowany przez start-up Star Sharks na Binance Smart Chain.

Sponsorowane Sponsorowane

W oficjalnym komunikacie zapowiadającym partnerstwo możemy przeczytać:

Binance ma przyjemność ogłosić, że Binance Labs, kapitał wysokiego ryzyka i inkubator Binance, dokonał strategicznej inwestycji w Star Sharks, metawersum rekinów napędzane przez społeczność, gdzie gracze, deweloperzy i inwestorzy mogą posiadać, kojarzyć, handlować bazowymi NFT rekinów w ramach ekosystemu.

Star Sharks to projekt GameFi stworzony przez grupę Timi Studio. Grupa ta jest jednym z najbardziej znanych twórców gier NFT. Po zaledwie 3 miesiącach działalności, posiada już miliony aktywnych użytkowników.

Sponsorowane Sponsorowane

Gra, w którą zainwestuje Binance, przyjmuje model ekonomiczny z dwoma tokenami, Star Sharks Sea (SEA) i tokenem zarządzania, Star Sharks (SSS). Token SEA jest wykorzystywany na rynku i służy jako nagroda w grze.

Dzięki tej inwestycji, największa giełda kryptowalutowa wchodzi na rynek GameFi NFT. Jak stwierdził szef Binance Lab, Chase Guo, jest to coraz bardziej atrakcyjny rynek dla protokołu BSC:

Zespół Star Sharks ma głęboką wiedzę na temat gier i bogate doświadczenie w projektowaniu produktów. Po uruchomieniu ich platformy GameFi na Binance Smart Chain (BSC), wierzymy, że Star Sharks będzie ważnym czynnikiem przyczyniającym się do rozwoju sektora gier. Tym samym przyniesie korzyści wszystkim użytkownikom w ekosystemie BSC.

Oczekuje się, że nowa gra zostanie uruchomiona w dniu 21 listopada.

Gaming i DeFi

DeFi jest zdecydowanie jednym z najszybciej rozwijających się sektorów w świecie kryptowalut w ostatnich miesiącach. Według DeFi Pulse, w październiku 2021 r. jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosiła 92,24 mld USD. Oznacza to wzrost o około 22 miliardy dolarów od lipca.

A w sektorze DeFi, gry wydają się być jednym z najciekawszych obszarów zastosowań. Według ostatniego raportu BGA Blockchain Game Report opublikowanego przez DappRadar, gry blockchain, mają ponad milion unikalnych użytkowników. Oznacza to 100% wzrost w porównaniu z wrześniem.

Gry DeFi nagradzają graczy za określone operacje, które wykonują w trakcie rozgrywki. Dlatego też są aż tak atrakcyjne. Obecnie istnieją dziesiątki start-upów tworzących nowe gry tego typu.

Największe tego typu produkty w tym momencie to Axie Infinity, Decentraland i MOBox. Świat gier DeFi wydaje się też wystarczająco silny, by wkrótce wyprzeć tradycyjne gry. przynajmniej według Jeffa Mei, dyrektora ds. globalnej strategii na giełdzie kryptowalutowej Huobi.

Sam Huobi posiada fundusz o wartości 10 milionów dolarów przeznaczony specjalnie na wschodzące projekty GameFi, ponieważ “będzie to bardzo gorący sektor”.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz