Biden przedyskutuje kwestie związane z kryptowalutami i ransomware na szczycie G-7

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Joe Biden planuje poruszyć różne kwestie związane z kryptowalutami podczas szczytu G-7, który odbędzie się w przyszłym miesiącu.

  • Wśród nich kluczową kwestią będzie ostatnia epidemia cyberataków typu ransomware.

  • Ogłoszenie to pojawia się w związku z przejęciem przez DOJ ponad 2 milionów dolarów skradzionych Bitcoinów.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej w Białym Domu, doradca prezydenta Bidena ds. bezpieczeństwa narodowego, Jake Sullivan, stwierdził, że Biden planuje omówić różne kwestie związane z kryptowalutami podczas szczytu G-7.

Sponsorowane Sponsorowane

Sullivan nie tylko powiedział, że Biden będzie omawiał kwestie związane z kryptowalutami, ale także potwierdził, że zbadanie roli kryptowalut w cyberatakach musi być priorytetem. Sullivan uważa, że w ramach przygotowań do szczytu w przyszłym miesiącu zarówno NATO, każdy kraj z grupy G-7 powinien przyjrzeć się tym kwestiom.

Biden wydaje się być pierwszym urzędującym prezydentem, który będzie zmuszony do zajęcia się wieloma kwestiami związanymi z kryptowalutami. Prezydent nie tylko skupił się na ochronie przed atakami typu ransomware, ale również zapowiedział rozprawienie się z oszustami podatkowymi poprzez globalną wymianę danych.

Administracja dała do zrozumienia, że dokłada dodatkowych starań, aby upewnić się, że handlowcy na rynku kryptowalut przestrzegają przepisów i że wszelkie luki w systemie są szybko łatane. Szereg osób mianowanych przez Bidena wypowiedziało się na temat rynku kryptowalut, przy czym wiele z nich wyraziło mniej niż pozytywne odczucia.

Sponsorowane Sponsorowane

Podczas wczorajszej konferencji prasowej, Sullivan był przytaczany jako osoba, która stwierdziła, że

Ważne jest, aby zająć się wyzwaniem związanym z kryptowalutami, które leżą u podstaw tego, jak przeprowadzane są ataki ransomware. Ransomware jest priorytetem bezpieczeństwa narodowego.

Komentarze pojawiają się pośród zwycięstwa w walce z ransomware

Kwestia ransomware była gorącym tematem w tym tygodniu po tym, jak Departament Sprawiedliwości USA (DOJ) niedawno skonfiskował ponad 2 miliony dolarów okupu w Bitcoinie. Przejęty okup został przekazany rosyjskiej grupie hakerów o nazwie DarkSide po tym, jak został wyłudzony od Colonial Pipeline, powiedział DOJ.

Atak ten nastąpił podczas serii ataków cybernetycznych typu ransomware, o których sądzi się, że wywodzą się z Rosji, a których celem były firmy z siedzibą w USA, takie jak Colonial Pipeline. Atak miał konsekwencje, które wykraczały daleko poza portfele kryptowalutowe, ponieważ spowodował niedobory gazu na całym wschodnim wybrzeżu.

Na szczęście dla Colonial Pipeline, FBI było w stanie odzyskać kontrolę nad większością skradzionych 63,7 BTC i je zwrócić. Konfiskata miała miejsce w Północnej Kalifornii, co pozwoliło FBI uzyskać dostęp do klucza prywatnego do portfela hakera i odzyskać skradzione środki. Nie ma oficjalnych informacji na temat tego, jak dokładnie udało się uzyskać klucz prywatny. Agent specjalny odpowiedzialny za sprawę Elvis Chan powiedział, że “nie chcę rezygnować z naszego rzemiosła handlowego na wypadek, gdybyśmy chcieli użyć tego ponownie do przyszłych przedsięwzięć”.

Podczas gdy Sullivan nie potępił kryptowalut, , stwierdził, że jego zdaniem Bitcoin i inne cyfrowe aktywa mają tendencję do bycia “w centrum” tych ataków hakerskich.

Biden nie będzie czekał aż do G-7, aby rozpocząć dyskusję na temat tych kwestii. Prezydent ma wkrótce spotkanie z Vladimirem Putinem, i oczekuje się, że poruszy temat ataków cybernetycznych pochodzących z Rosji.

Według NBC News, tylko w ciągu ostatnich pięciu miesięcy grupy Ransomware przeprowadziły ponad 1000 ataków na całym świecie.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Matthew De Saro is a journalist and media personality specializing in sports, gambling, and statistics. Before joining BeInCrypto, his work was featured on Fansided, Forbes, and OutKick. With a background in statistical analysis and a love of writing, he takes an outside-the-box approach to reporting news.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz