Biden planuje podnieść podatki, a rynek wpada w panikę

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Pojawiły się spekulacje, że administracja prezydenta USA Joe Bidena podniesie podatki od zysków kapitałowych.

  • Wywołały one spadki na globalnym rynku kryptowalut.

  • Inwestorzy obawiają się, że inicjatywa ta może ograniczyć inwestycje w aktywa cyfrowe.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Spekulacje, że administracja prezydenta USA Joe Bidena podniesie podatki od zysków kapitałowych, wywołały spadki na całym rynku. Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH) straciły na wartości, ponieważ inwestorzy obawiają się, że inicjatywa ta może ograniczyć inwestycje w aktywa cyfrowe.

Czy podatki od zysków kapitałowych zostaną podniesione?

Jeszcze niedawno Bitcoin osiągał nowe wyżyny powyżej 64 tys. dolarów. Wczoraj spadł jednak poniżej psychologicznej granicy 50 tys. dolarów. Podobnie Ethereum, które dopiero osiągało rekordy wszechczasów, a w ciągu ostatniej doby straciło 11,85%. Według Reutersa:

Spadki nastąpiły po tym, jak Biden w czwartek ujawnił szereg proponowanych zmian w amerykańskim kodeksie podatkowym, w tym plan prawie podwojenia podatków od zysków kapitałowych do 39,6% dla osób zarabiających ponad 1 milion dolarów.

Ta propozycja rozgrzała media społecznościowe do czerwoności. Społeczność zaczęła spekulować, że takie działania mogą zaszkodzić kryptowalutom. BTC obecnie oscyluje wokół 50 000 dolarów, a ETH jest notowany na poziomie 2300 dolarów.

Spadek jest prawdopodobnie tymczasowy

Niektórzy analitycy twierdzą, że najnowsze spadki cen są najprawdopodobniej tymczasowe. Ogromny apetyt inwestorów instytucjonalnych i detalicznych na aktywa cyfrowe świadczy o ich ciągłej akceptacji.

Przykładowo, firma Michaela Saylora MicroStrategy kupiła ostatnio dodatkowe 205 Bitcoinów o wartości 10 milionów dolarów. Zakup ten zwiększył jej portfel do 91 064 BTC.

Zarówno Ethereum, jak i Bitcoin w ostatnim czasie cieszyły się niezwykłą hossą. Kapitalizacja rynkowa tego drugiego aktywa przekroczyła nawet granicę 1 biliona dolarów.

Jeśli chodzi o Ethereum to moneta może poszczycić się nie tylko rekordową ceną. Jak informowaliśmy na łamach BeInCrypto Polska, sieć ETH przetworzyła już w tym roku więcej transakcji, niż rok wcześniej.

Ten trend wzrostowy w transakcjach wynika z faktu, że coraz więcej uczestników przyłącza się do sieci. Ostatnio WeWork, amerykańska firma zajmująca się nieruchomościami komercyjnymi nawiązała współpracę z Coinbase i Bitpay. Spółka będzie akceptować płatności kryptowalutowe w formie Bitcoin, Ethereum, USD Coin i Paxos.

Co więcej rajd ten napędza szybko rozwijający się rynek zdecentralizowanych fianansów (DeFi) oraz niewymiennych tokenów (NFT).

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now