Biden chce wprowadzić globalną inicjatywę raportowania IRS w celu ściągnięcia podatków od transakcji kryptograficznych na świecie

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Administracja Bidena proponuje współpracę międzynarodową w celu ograniczenia uchylania się od płacenia podatków.

  • Wytyczne wymagałyby od giełd kryptowalut i dostawców hostowanych portfeli dostarczania informacji do IRS.

  • Administracja podejmuje wspólne wysiłki, aby zatkać wszelkie luki na rynku kryptowalut.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Administracja Bidena zaproponowała współpracę międzynarodową w celu powstrzymania uchylania się od płacenia podatków kryptograficznych poprzez globalne udostępnianie danych.

Sponsorowane Sponsorowane

Administracja Bidena stara się powstrzymać uchylanie się od płacenia podatków kryptowalutowych, prosząc o zbieranie danych na temat zagranicznych inwestorów kryptowalutowych aktywnych w USA.

Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych opublikował pod koniec zeszłego miesiąca szereg propozycji dotyczących dochodów, kiedy pojawiła się ta sugestia. Wysiłek jest próbą zwiększenia międzynarodowej współpracy w zakresie uchylania się od płacenia podatków związanych z kryptowalutami.

Wytyczne wymagałyby od brokerów kryptowalut, takich jak giełdy i dostawcy hostowanych portfeli, dostarczania informacji do Internal Revenue Service (IRS). Informacje te dotyczyłyby osób zagranicznych, które pośrednio posiadają rachunki w tych podmiotach.

Sponsorowane Sponsorowane

Wiele zagranicznych osób korzysta obecnie z platform z siedzibą w USA do dokonywania transakcji. Biorąc pod uwagę, że przepisy podatkowe dotyczące kryptowalut są wciąż na bardzo wczesnym etapie, prawdopodobnie wiele zarobków nie zostanie zgłoszonych. Stany Zjednoczone przekazywałyby informacje o tych zakupach zagranicznym rządom.

W zamian otrzymywałby informacje o obywatelach USA, którzy mogliby handlować kryptowalutami za granicą. Wielu Amerykanów korzysta również z giełd zagranicznych i dostawców portfeli do obsługi swoich inwestycji kryptograficznych.

IRS wcześniej starał się zapewnić zgodność z przepisami podatkowymi w Stanach Zjednoczonych. Jednak nowa sugestia oznacza znaczący krok naprzód pod względem zapewnienia zgodności. Interesujące będzie zobaczyć, jak inne rządy podejmą się tego pomysłu, ponieważ one również są zaniepokojone opodatkowaniem.

Administracja Bidena zainteresowana regulacją kryptowalut

Administracja Bidena podejmuje wspólne wysiłki, aby zatkać wszelkie luki na rynku kryptowalut. W ciągu ostatnich kilku miesięcy zasugerowano wiele nowych oświadczeń i potencjalnych zmian regulacyjnych. Należą do nich te związane z podatkami, KYC/AML i ochroną inwestorów.

Kilku nowych mianowanych na kluczowe stanowiska przedstawiło również swoje opinie na temat rynku kryptowalut. Chociaż nie są szczególnie przychylne kryptowalutom, przyznają, że technologia ma swoje zalety. Wydaje się, że w tej chwili głównym celem jest ochrona inwestorów.

Sekretarz skarbu Janet Yellen, przewodniczący SEC Gary Gensler i pełniący obowiązki kontrolera OCC Michael J. Hsu przedstawili uwagi w tym zakresie. Nagły wzrost dyskusji o kryptowalutach i uwagi zgłoszone przez urzędników są wyraźnym sygnałem, że rok 2021 będzie prawdopodobnie rokiem koncentracji regulacyjnej na kryptowalutach.

Cały świat jest również bardzo zainteresowany tym, jak Stany Zjednoczone radzą sobie z regulacjami, co może stanowić przykład dla innych krajów. Korea Południowa, Chiny i Wielka Brytania również podwajają regulacje, z podobnych powodów, jak w Stanach Zjednoczonych.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Rahul Nambiampurath is an India-based Digital Marketer who got attracted to Bitcoin and the blockchain in 2014. Ever since, he's been an active member of the community. He has a Masters degree in Finance. <a href="mailto:editorinchief@beincrypto.com">Email me!</a>

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz