Zobacz więcej

“Benz-Dealer” Quebonafide wystawiony na Rarible za 5 ETH

2 mins
Aktualizacja Zerelik Maciej
Dołącz do Naszej Społeczności na Telegramie

W SKRÓCIE

  • Na platformie NFT Rarible została wystawiona pierwotna wersja kawałka Quebonafide zatytułowanego "Benz-Dealer".
  • Kawałek Quebonafide nie należy jednak do najtańszych rzeczy, bowiem kosztuje aż 5 ETH.
  • Być może polscy raperzy ponownie zaczną mocno czerpać inspiracje z zachodu i wypuszczać swoje własne NFT.
  • promo

W dniu 13 lipca w sieci pojawił się długo oczekiwany utwór od polskiego rapera Quebonafide  “Benz-Dealer”. Razem z Kubom Grabowskim w utworze możemy usłyszeć dobrze znanego na międzynarodowej scenie Tommiy’ego Casha

Wielu słuchaczy było jednak rozczarowanych finalną wersją utworu. Snippety, które zostały wcześniej zaprezentowane w sieci, znacząco odbiegały bowiem od kawałka opublikowanego w połowie lipca.

Teraz jednak okazuje się, że pierwotna wersja utworu jest dostępna do nabycia na Rarible. Przedmiotem sprzedaży jest wersja “draft” utworu Quebonafide i Forxsta, bez udziału Tommy’iego Casha. Nagranie trwa zaledwie 1:26 minuty i składa się z tylko jednej zwrotki i refrenu. Jak możemy przeczytać w opisie, nabywca będzie mógł wykorzystać nagranie w dowolny sposób. Przykładowo może sobie ustawić piosenkę jako dzwonek w smartfonie. Opis aukcji prezentuje się następująco:

Wagwan chłopaki. Chciałbym wam zaprezentować wersję roboczą utworu “Benz-Dealer” wykonaną w 2017 roku przez Quebonafide i FORXST. Szkic ten ma długość 1:26 i posiada jedną zwrotkę oraz refren. Po zakupie możesz zrobić z nim co tylko sobie wyobrazisz. Użyj go jako dzwonka, puszczaj go w kółko swojemu partnerowi lub wyprodukuj jakiś produkt. Dosłownie co tylko chcesz.

Kawałek Quebonafide nie należy jednak do najtańszych rzeczy. Utwór został wystawiony na aukcję i ma już jednego licytującego. Pewien użytkownik jest skłonny zapłacić za niego 2 ETH. Istnieje jednak również opcja bezpośredniego zakupu “kup teraz”. Osoba chętna żeby ustawić sobie “Benz-Dealer” na dzwonek już w tym momencie, musi zapłacić aż 5 ETH, co w przeliczeniu na polskie złotówki wynosi około 60 tys. złotych.

Czyżby polscy raperzy znowu inspirowali się zachodem?

Czy właśnie jesteśmy świadkami nowej mody w polskim rapie? Czy inni hip-hopowi artyści pójdą w ślad za Quebonafide i za pomocą rynków NFT stworzą sobie kolejne źródło dochodu? Jest to jak najbardziej możliwe. Jak wiadomo polski rap czerpie mocne inspiracje ze Stanów Zjednoczonych, a tam NFT w muzycznym środowisku staje się czymś zupełnie normalnym.

Przykładem może być tutaj jeden z najbardziej znanych raperów na świecie – Eminem. Jak informowaliśmy w dniu 25 sierpnia, Slim Shady wypuścił swój własny NFT na platformie Nifty Gateway. Kilku innych raperów również weszło w tę przestrzeń.

Jednym z nich jest A$AP Rocky. Jednak to Eminem jest zdecydowanie najbardziej znanym hip-hopowcem wśród zwolenników technologii niewymiennych tokenów. Można by argumentować, że entuzjasta kryptowalut, Snoop Dogg, jest również kultowym artystą. Jednak sprzedaż Snoopa na poziomie 35 milionów płyt na całym świecie blednie w porównaniu z szacunkowymi 220 milionami płyt Eminema.

Snoop Dogg jednak również wypuścił już kolekcję NFT. Została ona zatytułowana „A Journey With The Dogg” i ukazała się w dniu 2 kwietnia. Kolekcja zawiera oryginalne utwory Snoopa, a także dzieła sztuki inspirowane jego życiem.

Młodsi raperzy również wchodzą w nową muzyczną przestrzeń. Soulja Boy twierdził, że jest pierwszym raperem na świecie, który sprzedał swoje tweety jako NFT. Lil Pump wypuścił swoją kolekcję NFT na Sweet, podczas gdy Takeshi69 zrobił to samo tylko, że na Bondly.finance.

Najlepsze platformy dla krypto inwestorów | Kwiecień 2024

Trusted

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK
Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK
photo_mzerelik.jpg
Zerelik Maciej
Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.
READ FULL BIO
Sponsorowane
Sponsorowane