Belt Finance publikuje plan rekompensat w przypadku hacku DeFi

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Rekompensata Belt musi być zdobyta poprzez staking.

  • Zespół planuje wysłać nowe tokeny ofiarom.

  • Cena BELT nie powróciła do ​​poziomów sprzed hacka.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Po wykorzystaniu w weekend pożyczki błyskawicznej o wartości 6,2 miliona dolarów, protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi), Belt Finance ujawnił plan odszkodowań dla ofiar.

Sponsorowane

Sponsorowane

Najnowszy klon Binance Smart Chain, który został zaatakowany, to Belt Finance, kiedy stracił 6,2 miliona dolarów w serii transakcji, które manipulowały systemem. Blog Rekt, który opublikował post na temat exploita, nazwał go „kolejnym wcięciem w niesławnym obecnie sezonie exploitów pożyczek błyskawicznych na BSC”.

Firma Belt Finance wydała teraz plan kompensacyjny, przeznaczony głównie dla użytkowników, którzy posiadali swoje środki w puli 4Belt lub skarbcu beltBUSD, które były celem ataku.

Sponsorowane

Sponsorowane

Drugą grupą, którą należy zrekompensować, są posiadacze tokenów BELT, dodali, ponieważ cena spadła o 54% w następstwie najazdu.

Cena tokena BELT jest bezpośrednim odzwierciedleniem wartości Belt Finance jako protokołu i chociaż BELT może nie być częścią naszej puli 4Belt, jest reprezentatywna dla wiary, jaką obdarzyli nas nasi użytkownicy.

Airdrop tokenów dla poszkodowanych

Belt Finance wykorzystuje optymalny agregator zysków, aby zaoferować deponentom pasywne generowanie zysków za pomocą szeregu strategii wykorzystujących inne protokoły BSC, takie jak Elipsis, Venus i Alpaca.

Pierwsza część planu rekompensaty obejmuje wykonanie migawki puli 4Belt i adresów posiadaczy tokenów 4BELT. Zostaną one zrekompensowane przez airdrop tokenów repair4BELT (r4BELT) proporcjonalnie do ich posiadanych zasobów przed atakiem.

Te nowe tokeny można z czasem wykorzystać, aby uzyskać dostęp do dalszej rekompensaty, dodano w poście na blogu. Użytkownicy będą musieli zamienić nowe tokeny na główne poprzez PancakeSwap, aby otrzymać tokeny dostawcy płynności, które następnie muszą zostać ponownie wprowadzone do protokołu, więc rekompensata musi zostać skutecznie „uruchomiona” przez użytkowników, którzy ja otrzymali.

Belt dodał, że 67% odblokowanej części alokacji zespołu zostanie rozdzielonych na rekompensatę r4BELT, wynoszącą 864 tokenów dziennie (o wartości około 28 500 USD po obecnych cenach). Zespół przeznacza również 3 miliony USD na utworzenie nowego funduszu odkupu BELT, kontynuował. 1,5 miliona dolarów tego funduszu będzie pochodzić z początkowej oferty PancakeSwap, z którą został uruchomiony.

Jak donosi BeInCrypto, Binance Smart Chain twierdził, że te ataki DeFi były zorganizowane i ukierunkowane, oraz zalecił szczególną czujność ze strony protokołów DeFi, zwłaszcza klonów.

Aktualizacja ceny tokena BELT

Według CoinGecko cena tokena BELT oscylowała +/- 3% do 33 USD w czasie publikacji.

Przed atakiem tokeny BELT osiągnęły cenę 60 USD, po czym spadły do ​​27 USD. BELT osiągnął rekord wszech czasów 11 marca, który wynosił nieco ponad 200 dolarów.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Martin pisze o cyberbezpieczeństwie i informatyce od dwóch dekad. Ma wcześniejsze doświadczenie w tradingu oraz aktywnie zajmuje się branżą blockchain i kryptowalut od 2017 roku.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz