Batalia DEXów. TVL Pancakeswap dogania Uniswap

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Całkowita wartość zablokowana w DEXie PancakeSwap osiągnęła 5,5 miliarda dolarów w BNB.

  • Oznacza to, że Pancakeswap dogania swojego rywala - Uniswap.

  • Powodem takiej kolei rzeczy są wysokie opłaty transakcyjne Ethereum.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Według danych z DappRadar i samej platformy, całkowita wartość zablokowana w DEXie PancakeSwap osiągnęła 5,5 miliarda dolarów w BNB.

Platforma podzieliła się kamieniem milowym za pomocą tweeta. Rekordowe TVL obejmuje wszystkie pule płynności łącznie.

Dane TVL różnią się w zależności od dostawcy danych. Większość jest zgodna co do tego, że PancakeSwap w końcu dogonił najpopularniejszą na świecie zdecentralizowaną giełdę Uniswap.

DappRadar vs DeFipulse

Według DappRadar TVL dla Uniswap wynosi obecnie 5,4 miliarda dolarów. DeFiPulse, który śledzi tylko protokoły DeFi oparte na Ethereum, podaje wartość 4,1 miliarda dolarów.

W międzyczasie SushiSwap również traci na znaczeniu na rzecz opartej na BSC giełdy PancakeSwap. Obaj dostawcy rozwiązań analitycznych DeFi raportują TVL na poziomie około 4 miliardów dolarów dla SushiSwap.

Badacze z The Block zauważyli, że wolumen handlu SushiSwap osiągnął szczyt 73,3% wolumenu Uniswap na początku stycznia. Dzisiaj spadł jednak do zaledwie 13,6%.

Jeśli chodzi o dzienne wolumeny, PancakeSwap prowadzi peleton z wolumenem 612 milionów USD. Uniswap obrócił w ciągu ostatnich 24 godzin kwotą 553 mln dolarów, podczas gdy SushiSwap przetworzył transkacje o wartości zaledwie 154 mln dolarów.

Obie zdecentralizowane giełdy oparte na Ethereum straciły pozycję względem PancakeSwap tylko z jednego powodu – wygórowanych opłat transakcyjnych.

Podczas gdy ceny gazu spadły z rekordowych poziomów odnotowanych w lutym, nadal są zbyt wysokie dla przeciętnego użytkownika. Według Bitinfocharts.com, średnia cena transakcji spadła z powrotem do około 13,45 USD. Warto jednak pamiętać, że jest to tylko średnia kwota transakcji.

Według Etherscan, operacje takie jak swapy lub dostarczanie płynności na Uniswap mogą kosztować nawet 30 dolarów. Transakcje Binance Smart Chain kosztują zaledwie ułamek tej kwoty, dlatego też blockchain ten zyskał ogromną popularność.

Cena CAKE, UNI i SUSHI

Natywny token CAKE zyskał ponad 2500% od początku tego roku, choć w momencie publikacji jego cena spada o około 8% i wynosi 16,78 USD. CAKE osiągnął rekordowy poziom 20 dolarów w dniu 20 lutego i w weekend ponownie był bliski osiągnięcia tego poziomu.

W międzyczasie cena UNI również straciła 2% w ciągu 24 godzin i spadła do 28 dolarów. W pespektywie siedmiodniowej token Uniswap stracił 15%.

SUSHI również stracił 6% w ciągu doby, spadając do poziomu 15,35 dolara. W perspektywie tygodniowej token jest na 19-procentowym minusie.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now