Barbados stworzy ambasadę w metawersie

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Barbados chce stworzyć cyfrową suwerenną nieruchomość poprzez ustanowienie ambasady w metawersum.

  • Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Handlu Zagranicznego Barbadosu podpisało umowę z Decentraland.

  • Rząd, który zatwierdził ambasadę metawersum uważa, że inicjatywa ta ma wiele unikalnych możliwości dyplomatycznych.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Barbados ma zamiar zrobić przełomowy krok. Kraj ten chce stworzyć cyfrową suwerenną nieruchomość poprzez ustanowienie ambasady w metawersum.

Sponsorowane Sponsorowane

Will Gottsegen z Coindesk definiuje matewersum jako przestrzeń społeczną w wirtualnej rzeczywistości, gdzie ludzie żyją swoim wirtualnym życiem na ekranie. Mówi się, że jest to kopia prawdziwego świata, w której ludzie nie muszą przestrzegać praw fizyki.

Przekonawszy się do koncepcji metawersum, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Handlu Zagranicznego Barbadosu podpisało umowę z jednym z największych światów cyfrowych napędzanych kryptowalutami, Decentraland. To właśnie z jego pomocą powstanie ambasada.

Oprócz tego, rząd Barbadosu czyni przygotowania do sfinalizowania umów z innymi platformami metawersum. Są to Somnium Space i Super World. Ambasador Barbadosu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich H.E. Gabriel Abed wyjaśnił, że kraj stara się zbudować coś, co można przenieść do innych wirtualnych światów.

Sponsorowane Sponsorowane

Nie chodzi o to, by wybrać zwycięzcę – metawersum jest wciąż bardzo młode i nowe, a my chcemy mieć pewność, że to, co zbudujemy, będzie możliwe do przeniesienia na inne metawersa.

Według doniesień, różne projekty będą pomagać w identyfikacji i zakupie ziemi. Pomogą też w wymyślaniu udogodnień, aby zapewnić usługi takie jak e-wizy, zbudowanie “teleportera”, który umożliwi użytkownikom przenoszenie ich awatarów pomiędzy różnymi światami, a także projektowaniu różnych ambasad i konsulatów.

Ambasada Barbadosu w metawerse to unikalna szansa dyplomatyczna

Abed ujawnił również, że rząd, który zatwierdził ambasadę metawersum uważa, że inicjatywa ta ma wiele unikalnych możliwości dyplomatycznych.

Jest to sposób dla Barbadosu, aby rozszerzyć swoje misje dyplomatyczne poza 18, które obecnie posiada z ponad 190 krajami na całym świecie. To pozwala nam otworzyć drzwi, wykorzystując dyplomację technologiczną, która następnie rozszerza się na dyplomację kulturalną – handel sztuką, muzyką i kulturą.

Barbados zatrudnił radców prawnych, którzy planują uczynić ambasadę zgodną z międzynarodowym prawem i konwencją wiedeńską. Abed wyjaśnił również perspektywy ekonomiczne ambasady.

Ambasady są punktem wyjścia do uzyskania wizy na wjazd do danego kraju lub do podróży bezwizowych. Czy można sobie wyobrazić, jak to będzie wyglądało wirtualnie? I dokąd ta e-wiza mogłaby cię zaprowadzić?

Gdy ambasada zostanie uruchomiona, Barbados stanie się pierwszym suwerennym krajem, który uzna cyfrową ziemię za suwerenną. Abed ujawnił, że decyzja nie została podjęta pochopnie. Ministerstwo Nauki i Technologii oraz wiele innych organów rządowych analizowało ją bowiem przez wiele miesięcy. Oprócz metawersum, kraj pracuje też nad utworzeniem fizycznej ambasady na Bliskim Wschodzie. Oczekuje się, że to posunięcie wpłynie na inne kraje, aby również założyły ambasady w wirtualnym świecie.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz