Zobacz więcej

Banki odpowiadają na prośbę Marka Cubana, ale Bitcoin byłby szybszy

2 mins
Aktualizacja Dawid Paluch
Dołącz do Naszej Społeczności na Telegramie

W SKRÓCIE

  • Czeki pomocowe mogą dotrzeć do Amerykanów za dwa tygodnie, a nawet później.
  • Mark Cuban chce, by banki zaoferowały wypłatę wcześniejszych środków tym najbardziej w potrzebie.
  • Cyfrowa waluta mogłaby znacznie szybciej dystrybuować takie środki.
  • promo

Mark Cuban chce, by amerykańskie banki zaoferowały zaliczki pieniężne tym, którzy mają problem, by dotrwać do pierwszego, a czekają na rządowe czeki. Amerykański rząd obiecał 1200 dolarów dla niemal każdego obywatela, ale miliarder twierdzi, że 3 tygodnie to za długi czas oczekiwania dla najbardziej potrzebujących.
Steven Mnuchin, Sekretarz Skarbu USA, mówi, że czeki mogą zostać wysłane za dwa tygodnie. [The Guardian] Jednak logistyka wysyłania czeków na wymaganą skalę może oznaczać, że Amerykanie pozostaną dłużej bez pieniędzy. Oczywiście w przypadku jakiejś formy cyfrowej waluty, takiej jak Bitcoin, żadna z tych kwestii nie stanowiłaby problemu.

Mark Cuban: „Pomóżmy ludziom teraz”

Pandemia koronawirusa sprawiła, że ​​wiele osób zostało bez pracy. Ograniczenia ruchu i przymusowe zamykanie miejsc pracy na całym świecie oznaczają duże zwolnienia w większości gałęzi przemysłu. Jak poinformowało ostatnio BeInCrypto, zwolniono 14 milionów obywateli USA. Liczba osób ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych jest najwyższa w historii. Dla tych obywateli USA, którzy żyją od wypłaty do wypłaty, 1200 dolarów zapewni chwilową ulgę. Pieniądze są częścią rozległego programu bodźców ekonomicznych uzgodnionego w czwartek. Każdy kwalifikujący się podatnik otrzyma czek do 1200 dolarów. Wielkość ich płatności zależy od ich dochodów. Osoby, które mają innych na utrzymaniu, otrzymają również dodatkowe środki. Właściciel Dallas Mavericks i miliarder Mark Cuban wezwał amerykańskie banki do rozpoczęcia udzielania pożyczek gotówkowych tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Ponieważ większość obywateli ma otrzymać 1200 dolarów, ryzyko takiego postępowania powinno być minimalne. Uważa, że otrzymane pieniądze mogą ułatwić wielu osobom przetrwanie trudnych czasów. https://twitter.com/mcuban/status/1243234311366737922 Przynajmniej jeden bank publicznie odpowiedział na wezwanie Cubana do „pomocy ludziom teraz”. Citizens Bank of Edmond w Oklahomie, czyli bank, który w ubiegłym roku został opisany jako „najbardziej innowacyjny bank społeczny” przez Independent Banker, poprosił Cubana o bezpośredni kontakt z dyrektorem generalnym w sprawie tego pomysłu.

Czy Bitcoin mógłby zaoferować lepsze rozwiązanie?

Dla tych, którzy już używają walut cyfrowych, czekanie 2 tygodnie na 1200 dolarów wydaje się absurdalne. Jednak systemy prawne nie są znane ze swojej wydajności. Dzięki systemowi cyfrowemu płatności mogą być dokonywane znacznie szybciej. Byłoby nawet możliwe zbudowanie systemu, dzięki któremu wszystkie płatności mogłyby wyjść tego samego dnia, w którym ogłoszono wypłaty. W świecie, w którym możliwe są waluty cyfrowe oparte na blockchainie, papierowy czek na poczcie wydaje się ogromną stratą zasobów i czasu. Bitcoin, jako największa i najbezpieczniejsza cyfrowa waluta, może być idealnym kandydatem na taki system. Jest jednak z tym poważny problem – nie ma banku centralnego, który mógłby nagle stworzyć nowy Bitcoin. Obecny pakiet stymulujący Rezerwy Federalnej polega na zdolności do tworzenia pieniędzy z niczego. Tworzenie masy pieniędzy papierowych zazwyczaj nie kończy się dobrze. Zobaczmy, jak tym razem sprawa się rozwinie.
Najlepsze platformy dla krypto inwestorów | Kwiecień 2024

Trusted

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK
Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK
Dawid-Paluch-bio.jpg
Dawid Paluch
Dawid studiował dziennikarstwo we Wrocławiu. Chciał został ekspertem sportowym, ale zakochał się w nowych technologiach. Po raz pierwszy dowiedział się o kryptowalutach w 2015 roku, lecz zaczął o tym pisać w 2017. Dzisiaj skupia się głównie na wykorzystaniu technologii blockchain w nowych branżach.
READ FULL BIO
Sponsorowane
Sponsorowane