Bank Rozrachunków Międzynarodowych przedstawia plany dot. CBDC

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bank Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) opublikował plan działania dot. CBDC.

  • Prace nad CBDC będą prowadziły trzy centra innowacji: w Hongkongu, Szwajcarii oraz Singapurze.

  • Szwajcarskie centrum BISIH jest najszybciej rozwijającym się hubem BIS.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Centrum Innowacji Banku Rozrachunków Międzynarodowych ogłosił w tym tygodniu, że jednym z jego najwyższych priorytetów w tym roku jest kontynuacja badań i testów nad cyfrowymi walutami banku centralnego (CBDC).

Sponsorowane

Sponsorowane

BIS podzielił się swoimi planami w rocznym programie pracy, który zakłada “zbadanie możliwości dokonywania szybszych i tańszych płatności transgranicznych” przy użyciu cyfrowych walut banku centralnego. BISIH dodał również, że w tym roku poświęci się analizie prototypów w zakresie tworzenia “warstwowych struktur dystrybucji CBDC dla klientów indywidualnych” oraz “ztokenizowanych ‘zielonych’ obligacji dla inwestorów detalicznych”.

Realizacja tych założeń będzie koordynowana przez współpracujące z bankami centralnymi Centra Innowacji w Hongkongu, Singapurze i Szwajcarii. Na przykład Centrum Innowacji BISIH w Singapurze chce stworzyć międzynarodową platformę rozliczeniową, na której regulowane banki będą mogły przeprowadzać i rozliczać transakcje za pomocą różnych CBDC.

Sponsorowane

Sponsorowane

Centrum Innowacji w Hongkongu będzie pracować nad “zielonymi” obligacjami, a dokładniej ich ztokenizowaniem dla inwestorów detalicznych. Zbuduje też most umożliwiający przeprowadzanie transakcji walutowych zatwierdzonych CBDC oraz emisję stablecoinów.

Szwajcarskie centrum BISIH jest najszybciej rozwijającym się hubem BIS. Zrealizowało już dwa funkcjonalne przedsięwzięcia proof-of-concept, które pozwalają łączyć systemy płatnicze i testować rozliczenia z wykorzystaniem tokenizowanych aktywów oraz hurtowych CBDC. Odbyło się to w ramach inicjatywy o nazwie “Projekt Helvtica”. Szef szwajcarskiego centrum – Benoit Coeure, w ten sposób opisał szczegóły projektu:

Ten program pracy pokazuje nasze zaangażowanie w poszukiwanie najbardziej praktycznych sposobów jak najlepszego wykorzystania zmian technologicznych z korzyścią dla banków centralnych i tworzenia dóbr publicznych w celu wsparcia globalnego systemu finansowego.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz