Bank of England szuka eksperta ds. rozwoju i emisji CBDC

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bank of England opublikował ogłoszenie o pracę dla starszego eksperta w CBDC.

  • Obecnie ponad 60 krajów eksperymentuje z technologią CBDC.

  • Jak dotąd nie podjęto żadnej decyzji o formalnym wprowadzeniu CBDC w Wielkiej Brytanii.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Bank of England (BoE) opublikował ogłoszenie o pracę dla starszego eksperta ds. walut cyfrowych banku centralnego (CBDC), aby pokierować analizą banku na temat wykonalności, projektu i wdrożenia CBDC.

Ogłoszenie jest najnowszym z serii wielu podobnych ofert pracy, które wszystkie związane są z CBDC. Trend ten reprezentuje aktywne kroki podjęte przez rząd brytyjski i BoE w celu zbadania rentowności scentralizowanej waluty cyfrowej.

Ponad 60 krajów eksperymentuje obecnie z technologią CBDC, cyfrową wersją krajowego pieniądza fiducjarnego. Różni się ona od innych form kryptowalut tym, że jest wspierana przez bank centralny.

CBDC zyskują na popularności

Według niedawnego raportu globalnej firmy doradczej PricewaterhouseCoopers, projekty CBDC są na bardziej zaawansowanym etapie w gospodarkach wschodzących, głównie w Azji. W kwietniu 2020 roku Ludowy Bank Chin (PBOC) jako pierwszy duży bank rozpoczął eksperymenty z cyfrową walutą i jest na dzień dzisiejszy uważany za najbardziej zaawansowany projekt CBDC.

Indie, które rozważały zakaz posiadania prywatnych kryptowalut, ogłosiły, że rozważają wprowadzenie własnego CBDC. Podobnie Bank Centralny Brazylii oświadczył, że spodziewa się wypuszczenia CBDC do masowego obiegu do 2022 roku.

W naszym regionie prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde powiedziała, że cyfrowa waluta dla Unii Europejskiej może zostać potencjalnie wprowadzona do 2022 r. W marcu 2021 r. przedstawiciele organów regulacyjnych w Stanach Zjednoczonych i Unii Europejskiej spotkali się, aby omówić wykonalność przyjęcia stablecoinów i CBDC.

Dedykowana grupa zadaniowa

Na początku tego miesiąca Wielka Brytania i BoE powołały nową grupę zadaniową oraz specjalną jednostkę CBDC do oceny „korzyści, ryzyka i praktyczności” waluty banku centralnego.

Wydaje się, że bezpośrednie priorytety Bank of England koncentrują się na zrozumieniu możliwości i ewentualnych szkód CBDC, rozważaniu partnerstw i opracowywaniu funkcjonalnego projektu CBDC do powszechnego użytku.

Wydaje się, że elementy w rządzie brytyjskim pozostają sceptyczne wobec zbyt szybkiego przyjęcia CBDC. Jak dotąd nie podjęto żadnej decyzji o formalnym wprowadzeniu CBDC w Wielkiej Brytanii.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now