Bahamy rozpoczną w październiku stopniowe uruchomienie pierwszego na świecie CBDC

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bank Centralny Bahamów ogłosił, że „Sand Dollar” zostanie uruchomiony 20 października 2020r.

  • Cyfrowa waluta będzie stopniowo wprowadzana, a nie rozdawana.

  • CBDC nadal nie zapewnia anonimowości.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Bank Centralny Bahamów zakończył datę debiutu swojej cyfrowej waluty. Jest to prawdopodobnie pierwsza na świecie cyfrowa waluta banku centralnego (CBDC). Państwo wyspiarskie wyprzedziło gigantów finansowych, takich jak Francja i Chiny.

Sponsorowane Sponsorowane

Za niecały miesiąc pierwsza cyfrowa waluta banku centralnego stanie się już rzeczywistością. Bahamy zakończyły rozpoczęcie pierwszej fazy swojego nowego CBDC.

W zeszłym miesiącu BeInCrypto poinformowało o planie narodu wyspiarskiego dotyczącego uruchomienia pierwszego na świecie CBDC. O zaszczyt walczyły także inne kraje, takie jak Francja i Chiny. 25 września firma ConsenSys ogłosiła, że współpracuje z Hongkongiem nad weryfikacją koncepcji CBDC.

Stopniowe uwalnianie

Pieczęć Banku Bahamów | Źródło: centralbankbahamas.com

Choć 20 października uczyniłoby tę walutę pierwszą na świecie, nie pojawi się ona na scenie od razu. Tak zwany „Sand Dollar” będzie wydawany etapami, począwszy od dostępu do prywatnych instytucji, takich jak banki. W fazie pierwszej organizacje te będą musiały przygotować swoje działania i ustawić zgodność z zasadami znajomości klienta (KYC).

Sponsorowane Sponsorowane

Portfele otwarte w prywatnych instytucjach w tej fazie będą miały różne stopnie KYC i ograniczenia.

Drugi etap, zaplanowany na początek 2021 r., Obejmie organizacje publiczne, takie jak przedsiębiorstwa użyteczności publicznej i usługi.

Autoryzowane instytucje finansowe (AFI) i inne firmy finansowe również będą musiały wykazać pewien stopień cyberbezpieczeństwa. Portfele będą miały uwierzytelnianie wieloskładnikowe.

Chociaż transakcje nie będą anonimowe, nie będą pozbawione zabezpieczeń. W ogłoszeniu odnotowano, że będą obowiązywały standardy ochrony informacji identyfikacyjnych, w tym szyfrowanie. To sprawia, że ​​Sand Dollar jest kryptowalutą w jednym z najwolniejszych znaczeń tego słowa.

Żaden człowiek nie jest wyspą

Bank centralny powiedział, że to nie przypadek, że Bahamy są pierwszym krajem, który ma CBDC. BeInCrypto informowało wcześniej, że bank kierował się potrzebą radzenia sobie z dużą liczbą mikrotransakcji.

Mali przedsiębiorcy są rozproszeni na wielu małych wyspach. Pożądany był łatwy sposób płacenia w dowolnym miejscu. W rzeczywistości Inicjatywa modernizacji systemu płatniczego istnieje od początku XXI wieku. Być może kraj ten jako pierwszy wyprodukował CBDC, ponieważ oni również zaczęli jako pierwsi.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz